Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina se vključuje v Zeleno shemo ......


OBČINSKE

| |
19.04.2016      20:09
A A

Občina se vključuje v Zeleno shemo Slovenskega turizma


Občina usmerja aktivnosti v razvoj turistične in spremljevalne ponudbe ter spodbujala lokalno pridelavo hrane z organizacijo izobraževanj, tržnimi dnevi in z vključujevanjem v turistično ponudbo občine.


Deli:

Tako smo skupaj s Polhograjsko graščino in Osnovno šolo Polhov Gradec razvili program Čaj z grofom Blagajem, dogodek ki prevzame vsakega obiskovalca. S spodbujanjem povezovanja zainteresiranih ponudnikov lokalno pridelane hrane je nastal zanimiv tržni proizvod, Cula dobrot Blagajeve dežele. V okviru regije Osrednja Slovenija smo pripravili izbor kulinarično značilnih jedi našega območja, razvili regijske programe in produkte, se predstavili na različnih sejmih doma in v tujini, tudi na Expu v Milanu. Ker smo prišli do točke, ko moramo za ohranjanje podeželskega značaja občine in izjemne naravne in kulturne dediščine, stopiti korak naprej, smo se v letošnjem letu na poziv Slovenske turistične organizacije vključili v Zeleno shemo Slovenskega turizma.
Zelena shema Slovenskega turizma (SLOVEINA GREEN) je certifikacijska shema, ki združuje prizadevanja za trajnostni razvoj vključenega območja ali ponudnika. Posamezniki, ki vstopijo v shemo morajo pridobiti enega od naslednjih mednarodno priznanih označb: Bio hotels, EU Marjetica, Green Globe, Green Key ali Travellife. Območje oz. destinacija se lahko oblikuje na območju ene ali več občin, ki se morajo zavezati k doseganju trajnostnih kriterijev (100 kriterijev) in slediti načelom trajnostnega razvoja. Zelena shema temelji na mednarodnih kriterijih, tako je ocenjena destinacija ocenjena hkrati na evropski in globalni ravni. Ocenjevanje poteka po sistemu ETIS (European Tourism Indicators system for Sustainable managment in sistemu GSTC (Global Sustainable Tourism Criteria – for destination).
Standard Zelene sheme predstavlja 100 trajnostnih kriterijev, ki pokrivajo šest tematskih področij:
1. Destinacijski managment
2. Narava in pokrajina
3. Okolje in podnebje
4. Kultura in tradicija
5. Socialna kultura
6. Poslovanje turističnih podjetij

Ker so kriteriji za doseganje standarov trajnostnega razvoja zahtevni, nas v naslednjih mesecih čaka veliko dela, ki ga bomo lahko opravili le z vašim aktivnim sodelovanjem. V tem času bomo pripravili delavnice, predstavitve in anketni vprašalnik za prebivalce, obiskovalce in podjetja povezana s turizmom, zato se veselimo vašega aktivnega odziva.

Helena Čuk

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.