Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Izlet v Belo krajino


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
07.03.2013      7:47
A A

Izlet v Belo krajino


Dobrovski upokojenci smo obiskali Belo krajino v zimski idili, tako da je bila res bela. Prvi postanek je bil na Prepihu pod Gorjanci, kjer smo popili kavo.


Deli:

Pot smo nadaljevali do Radovice, ki je od Metlike oddaljena šest kilometrov. Ustavili smo se v središču vasi, kjer imajo v stari, vrsto let prazni šoli urejen razred, podoben učilnicam iz petdesetih letih prejšnjega stoletja. Tudi mi smo vstopili v ta razred in se povrnili v leto 1950. Z zanimanjem smo pričakovali strogega učitelja, ki prisega na palico in klečanje v kotu na koruzi. Med "šolsko uro" smo na duhovit, zanimiv in pester način spoznali Belo krajino, na koncu pa smo udeleženci prejeli spričevala z imenom in priimkom, kot dokaz, da smo usvojili osnovno znanje o deželici med Gorjanci in reko Kolpo. Druga zanimivost je bil ogled več kot 150 let stare hiše. Njen lastnik je krajinski arhitekt in restavrator Jože Matekovič. Pohištvo in vsi drugi eksponati v hiši so dobro ohranjeni, tako da še vse služi svojemu namenu.

Bližal se je čas kosila, zunaj je rahlo naletaval sneg, mi pa smo se peš odpravili na turistično kmetijo Bajuk. Lepo  so nas sprejeli in nam postregli z domačo hrano, ki jo pridelajo sami. Pa tudi vina ni manjkalo, kajti ukvarjajo se tudi z vinogradništvom in imajo svojo klet, kjer prirejajo degustacije. Njihova vina smo v kleti pokusili tudi sami.

Ob zvokih harmonike Andreja Bajuka smo se prijetno zabavali pa tudi zaplesali. Domov smo se vračali v večernih urah po zasneženi cesti.

 

Anica Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.