Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Danes bo zmerno, občasno pretežno oblačno. Popoldne je na zahodu možen občasen rahel dež. Pihati bo začel južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
7°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

SONČNA SOBOTA ZA POHODNIKE 13. HOJE PO BUŠKIH ......


ŠPORT, TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
09.10.2014      13:29
A A

SONČNA SOBOTA ZA POHODNIKE 13. HOJE PO BUŠKIH STEZAH


Turistično društvo Bovec skupaj s Sekcijo mladih TD Bovec, Starosvetnim društvom Kanin, Društvom 1313 in Društvom Ars so prvo oktobrsko soboto zaznamovali s svojo 13. hojo po buških stezah v spomin na 100. obletnico 1. svetovne vojne.


Deli:

Organizatorji smo se z nasmehom na ustih pripravljali na že 13. hojo po buških stezah, saj nas je prebudilo lepo sončno oktobrsko jutro.

Kot vsakič doslej, smo se zbirali pred OŠ Bovec, si nadeli nove majice ter se podali na dve pripravljeni progi v spomin na 100. obletnico 1. svetovne vojne.  Zbralo se nas je nekaj več kot 50 oseb. Tisti z več kondicije in poguma so se podali na daljšo pot, ki je trajala 5 ur. Prvi dve skupini sta šli po progi: Bovec- Mala vas- Frnjaža- Ravelnik- Breg-Čelo-Kal-Koritnica-Vodenca- Devica Marija v Polju- hotel Sanje ob Soči.

Med potjo smo poleg prekrasnega vremena in prelepih razgledov bili deležni še pozdravov članov Društva 1313 na Ravelniku, potice in čaja ter razstave Agate Pavlovec pri cerkvi Janeza Krstnika v Kal-Koritnici, šilca močnega Kilca v Vodencah  in razstave Marijine božjepotne cerkve med Alpami in Krasom v cerkvi Devica Marija v Polju ter seveda » čomp an skute« v Hotelu Sanje ob Soči.

Mlajši in tisti z manj kondicije pa smo se podali po krajši poti, ki je v lahkem tempu in z aktivnostmi trajala 4 ure. Z nami je šla tudi družina iz Veleposlaništva Republike Avstrije. Naša proga je bila krajša za točko na Čelu in v Vodenci, ampak bogatejša z aktivnostmi v spomin na 1. svetovno vojno. Na naši progi smo tako prižigali sveče padlim na Soški fronti, na Ravelniku smo združili razmetane »gojzerje« različnih narodnosti z željo, da bi bil mir večen med vsemi narodi, v cerkvi Device Marije smo še simbolično izdelali papirnate golobe in jih nastavili na zastavice ter pohod zaključili ob okusnih »čompah an skuti«. Pravzaprav smo še pravi čas zbežali pretečim oblakom, ki pa so nas le malce pohecali.  Pohvalno je, da so se nam letos v večjem številu pridružili mlajši otroci.

Nadejamo si ponovno lep obisk tudi na 14. hoji po buških stezah, ki je vedno 1. soboto v oktobru. Do takrat vam želim veliko užitkov ob gledanju fotografij z letošnje 13. hoje po buških stezah.

Torej se vidimo ob letu osorej! Naj med vsemi narodi vlada mir in naj bo 1. svetovna vojna opomin, da nikoli več se v zgodovini ne ponovi takšna morija!

Prisrčno vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!