Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pevska revija v Borovnici


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.05.2016      6:43
A A

Pevska revija v BorovniciDeli:

24. aprila se je v dvorani OŠ dr. Ivana Korošca v Borovnici odvila še ena prijetna in že tradicionalna pevska revija. Na odru se je zvrstilo kar 150 pevk in pevcev iz sedmih pevskih zborov naše občine. Z veseljem in žarom v očeh so nastopili otroci OPZ Glasbene pripravljalnice OŠ Borovnica, ki jih vodi Barbara Skopec Černigoj, delujejo pa v okviru šolske interesne dejavnosti, ki jo obiskujejo prvošolci in drugošolci. Otroški pevski zbor OŠ Borovnica, ki ga vodi zborovodkinja Tina Vahčič, v njem pa prepevajo učenci od 3. do 5. razreda, je zelo uspešno nastopil kot prvi po vrsti. Tokrat so zapeli tudi pesem, ki jo je ustvarila njihova pevka Petja Trček, na kar so res lahko posebej ponosni. Predstavila se je zanimiva Dekliška vokalna skupina OŠ Borovnica, ki jo sestavljajo sedmošolke, vodi pa jo prav tako zborovodkinja Tina Vahčič, ki je nekaj trenutkov kasneje na oder pripeljala še simpatičen Mladinski pevski zbor OŠ Borovnica, ki ga sestavljajo učenke in učenci od 6. do 9. razreda.
Zbore je na klavirju strokovno spremljala Polona Gabriel, le OPZ Glasbene pripravljalnice je s klavirsko spremljavo podprla Tina Vahčič. Tudi to leto se je lepo predstavil Cerkveni otroški pevski zbor sv. Marjete iz Borovnice, ki ga vodi Valerija Rot. Zbor je s kitaro spretno spremljal Nejc Trček. V zadnjem delu prireditve sta nastopila še dva odrasla borovniška pevska zbora, Moški pevski zbor Štingl'c, ki je to pomlad s svojim koncertom obeležil 25. obletnico delovanja in ga vodi Aleksander Muller, ter ŽPZ Tonja, ki ga vodi Jaka Jerina. Tonje smo se tudi letos znašle kot organizatorice pevske revije, ki je potekala precej bolj zvočno kot prejšnja leta. Na oder je bila že tretjič letos postavljena zvočna školjka, ki zelo pomaga pri tem, da pesmi še bolj zveneče pripotujejo do poslušalk in poslušalcev v dvorani. Tudi tokrat je bila namreč dvorana polno zasedena. Naj bo tako tudi vnaprej; dobrodošli na šestnajstem letnem koncertu  ŽPZ TONJA, ki bo v soboto, 11. junija, ob 20.00!

 

Jožica Rupar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
05.03.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
07.03. - 12.03.2017 | Umetnost
Študentski teden odprtih vrat TMS
01.03. - 31.03.2017 | Kultura
Gostujoča fotografska razstava: Šakal v Sloveniji
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
05.03.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
07.03. - 12.03.2017 | Umetnost
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.