Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno oblačno
Danes bo povečini pretežno oblačno, le na severovzhodu bo delno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-2°C | 4°C
nedelja, 04.12.2016
-2°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gasilski dom Brezovica pri Borovnici gostil ......


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
13.04.2013      17:34
A A

Gasilski dom Brezovica pri Borovnici gostil žene in dekleta


Tiste četrte sobote v marcu smo dekleta in žene vstopile v gasilski dom Brezovica pri Borovnici s podarjenim rdečim cvetom v rokah, ki je dišal po pomladi.


Deli:

Tej so še dodatno razprli krila naši mladi gasilci in gasilke, ki so se ta večer spremenili v recitatorje, igralce, pevce, harmonikaše. Obudili so se spomini, utrnile so se solze, bile smo ponosne, da imamo v naši kotlini tako samozavestno nastopajoče in take mlade glasbene ustvarjalce – dekliški pevski trio, harmonikaša Nika. Ti imajo pred seboj prav gotovo svetlo glasbeno prihodnost. Seveda o borovniških "Slakih" – ansamblu Livada ne gre izgubljati besed. Zasrbele so nas pete, a smo ugotovile, da se brez naših moških in prostora glede tega ne da kaj dosti storiti. Ampak – saj se bliža sezona veselic!

Sicer pa je pred okoli 40 leti na odru tega gasilskega doma stala prva generacija mladih. Leta so tekla, menjale so se male glavice, zamenjal se je prostor in oder. A ostala je dirigentska roka naše neutrudne Metke Repar Pristavec, dobra volja predsednika PGD Brezovica pri Borovnici – Jožeta Drašlerja, ki finančno in organizacijsko podpira dogodek, in pridne roke naših gospodinj – pod taktirko Franje Jereb, ki poskrbi, da se na gasilskih mizah ob tej priložnosti vedno znajdejo dobrote.

Po dobrih dveh urah lepih misli o mamah, pomladi in toplem soncu smo izstopile v ... belo-puhast mrzel večer. Kot da bi se babica zima medtem odločila, da še ne bo odšla! Brez dvoma so jo premamili nežni glasovi nastopajočih in tople duše organizatorjev! Hvala vam. Pripravili ste nam lep, nepozaben večer!

Karmen Stanovnik

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
03.12.201 | Kultura
Ta veseli dan kulture in zaključek sezone TMS
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.