Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Delavnica o prostorskih vidikih razvojne ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.11.2016      9:21
A A

Delavnica o prostorskih vidikih razvojne strategije občine BorovnicaDeli:

Na zaključni delavnici oblikovanja občinske razvojne strategije se je v dvorani nad vrtcem včeraj ob 18.00 zbralo rekordno število udeležencev – 25. Po pripombah in predlogih za dopolnitev osnutka razvojne vizije občine, ki ga je pripravil in predstavil A. Klemenc, so se udeleženci lotili ocenjevanja ukrepov za vsakega od treh delov občine: Kotov, Borovnice ter Brega - Paka z "mahom".

Med dobrimi dvajsetimi ukrepi za izboljšanje kakovosti življenja ter razvoj gospodarstva, kmetijstva in turizma so se za področje Kotov kot najbolj pomembne izpostavili:
1. ureditev prometa in izboljšanje prometne infrastrukture,
2. pot za pešce in kolesarje ob Borovniščici,
3. dostop do hitrega interneta v vseh naseljih in zaselkih,
4. naravna kopališča in zagotavljanje kakovosti voda.


Za Borovnico z Dolom in Lazami so se oblikovale naslednje prioritete:
1. ureditev prometa in izboljšanje prometne infrastrukture,
2. pločniki (Dol, Gradišnikova, Paplerjeva),
3. trgovsko-nakupovalni center,
4. knjižnica,
5. varne in integrirane kolesarske poti (po celi občini).


Za Breg - Pako z "mahom" pa so kot najboljše ocenili naslednje ukrepe:
1. pločnik Pako–Breg–Borovnica,
2. obnova Paškega mostu in poti po opuščeni trasi železnice (v celotni dolžini, vključno z brvjo na mestu porušenega mostu),
3. varne kolesarsko-sprehajalne poti ob Borovniščici,
4. brvi čez Borovniščico in Ljubljanico, ki bosta povezali pohodniško-kolesarske poti.

Delavnica je v tretjem delu, ki je trajal do 21.30, postregla z živahno razpravo o prostorski umestitvi ukrepov in prioritetah njihovih posameznih delov, hkrati so udeleženci ukrepe dopolnili in konkretizirali. Na koncu pa je beseda tekla o varnosti obratovanja podjetja Fenolit in komuniciranju podjetja z javnostjo ter zmanjšanju negativnih vplivov predvidenega bistvenega povečanja obremenitve železniške proge na okolje oz. povečanja hrupa po izgradnji drugega tira med Koprom in Divačo. Izkazalo se je, da tovrstne razprave pomembno prispevajo ne le k opredelitvi razvojnih ciljev občine in ukrepov za njihovo uresničevanje temveč tudi k razvoju dialoške in strpne kulture komuniciranja, nenazadnje pa tudi k vključevanju priseljencev v lokalno okolje in njihovo boljše poznavanje sokrajanov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
PDF
Vizija občine Borovnica 2026 - osnutek
74441_obcinaborovnica2026-vizija_osnutek.pdf (452,22 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Borovnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Borovnica
Občina Borovnica
PAPLERJEVA ULICA 22
Tel:(01) 750 74 60
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.