Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Državni sekretar Leben na delovnem obisku v ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
13.01.2017      10:46
A A

Državni sekretar Leben na delovnem obisku v Borovnici


Borovnica ima bogato železničarsko tradicijo, dobre povezave z vlakom z Ljubljano in velik potencial za trajnostni razvoj železniške tehniške dediščine. Zastarela železniška postaja, neurejeno parkirišče pred njo ter zaradi povečanja železniškega prometa vse večja izpostavljenost prekomernemu hrupu pa zahtevajo boljše sodelovanje občine, države in Slovenskih železnic pri iskanju ustreznih in pravočasnih rešitev.


Župan Čebela in državni sekretar Leben pred železniško postajo v Borovnici
Župan Čebela in državni sekretar Leben pred železniško postajo v Borovnici
Deli:

Državni sekretar Jure Leben se je 12. 1. 2016 udeležil delovnega sestanka z županom Občine Borovnica Bojanom Čebelo, kjer se je seznanil s problematiko na področju prometne infrastrukture v občini. Osrednja tema pogovora  je bil železniški promet v občini ter njegov vpliv na okolje in zdravje ljudi, na kar je tudi opozoril  župan v pismu, ki ga je naslovil na ministrstvo lansko leto konec decembra.

Državni sekretar Jure Leben je dejal, da bo omenjen predel v prihodnje predmet prometno-tehnoloških in infrastrukturnih ukrepov. V I. fazi del se načrtuje ureditev izvennivojskega dostopa do peronov za potniški promet  na železniški postaji Borovnica. Med drugim pa je nadgradnja železniške proge na odseku Preserje–Borovnica načrtovana v okviru izvedbe II. faze del v naslednjem kohezijskem obdobju (po letu 2023).

Župan je izpostavil tudi problem prekomerne izpostavljenost hrupu zaradi železniškega prometa. Državni sekretar je dejal, da je s to problematiko seznanjen, v sodelovanje z lokalno skupnostjo bo Direkcija RS za infrastrukturo pripravila predlog rešitve za najbolj s hrupom obremenjena območja v Borovnici. Občina bo v ta namen izvedla meritve hrupa na več lokacijah. Predstavniki občine so tudi opozorli, da bi se zadeve lahko bistveno izboljšale že s prepovedjo vleke s starimi dizelskimi lokomotivami v nočnem času.

Občina Borovnica ima dobro železniško povezavo z Ljubljano in enega najvišjih deležev železniškega prevoza pri izboru načina potovanja v državi, zlasti pri prevozih na delo in v šolo. Zato namerava občina z izgradnjo P+R parkirišča ob železniški postaji ta delež še povečati. V zvezi s prenosom za parkirišče potrebnih zemljišč na občino bo ministrstvo poiskalo rešitve, ki bodo občini omogočale prijavo na prihodnje razpise za črpanje evropskih sredstev v ta namen.

Po pogovoru sta si državni sekretar Jure Leben in župan Bojan Čebela še ogledala železniško postajo ter območje, kjer bi v prihodnje uredili sodobno parkirišče. Državni sekretar je z veseljem sprejel povabilo na proslavo ob občinskem prazniku, s katerim bomo v občini Borovnica letos obeležili 160. obletnico dokončanja železniške proge med Dunajem in Trstom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Borovnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Borovnica
Občina Borovnica
PAPLERJEVA ULICA 22
Tel:(01) 750 74 60
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.