Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
torek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
sreda, 24.01.2017
-7°C | 0°C
četrtek, 25.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni popoldan z Ano Balantič in Odrezano ......


KULTURA

| |
28.11.2013      10:14
A A

Literarni popoldan z Ano Balantič in Odrezano srečoDeli:

V nedeljo, 27. oktobra 2013, popoldne smo v galeriji Barje gostili pesnico in pisateljico Ano Balantič, ki živi v Idriji. Z gospo Francko Čuk sta občinstvu predstavili knjigo z naslovom Odrezana sreča. Ana je v zgodbe povezala pripovedovanja domačinov, grenki smeh idrijskih rudarjev, revščine, usode žensk, jetike, krutosti in ljubezni. Za glasbene vložke sta odlično poskrbela domača glasbenika Alenka in Žan.

Popoldansko druženje je bilo prežeto s čustvi, glasbo in upanjem, ki je glavno sporočilo knjige: ''Odrezana sreča ni nikoli odrezana. Zraste zaradi upanja, da je lahko življenje boljše ali vsaj znosno, kar je tudi dobro, zaradi ljubezni, ki jo vsak od nas hoče, zmore dati drugemu in jo je celo sposoben sprejeti, če le verjame, da je treba biti odprt zase in za druge!''

 

Nikoli ne zapiraj oken

pred svetlobo!

Nikoli ne prižigaj ognja,

če ne veš, kako peče!

Ne poklekni,

ponižal boš samega sebe!

Ne prosjači,

povsod leži kruh!


Vedno odpiraj vrata na stežaj

in zvedel boš,

kako težko je pošteno živeti,

se smejati in ljubiti!

 

(Ana Balantič)

 

Za HUD Karel Barjanski:

Barbara Bezek Rot

Foto: Vladimir Kržišnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.