Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno. Ob morju in po nižinah Primorske se bosta pojavljali megla in nizka oblačnost, nekaj megle pa bo zjutraj in dopoldne tudi po neprevetrenih kotlinah osrednje in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v krajih z meglo okoli 4 stopinje C.
-3°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 5°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 1°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni popoldan z Ano Balantič in Odrezano ......


KULTURA

| |
28.11.2013      10:14
A A

Literarni popoldan z Ano Balantič in Odrezano srečoDeli:

V nedeljo, 27. oktobra 2013, popoldne smo v galeriji Barje gostili pesnico in pisateljico Ano Balantič, ki živi v Idriji. Z gospo Francko Čuk sta občinstvu predstavili knjigo z naslovom Odrezana sreča. Ana je v zgodbe povezala pripovedovanja domačinov, grenki smeh idrijskih rudarjev, revščine, usode žensk, jetike, krutosti in ljubezni. Za glasbene vložke sta odlično poskrbela domača glasbenika Alenka in Žan.

Popoldansko druženje je bilo prežeto s čustvi, glasbo in upanjem, ki je glavno sporočilo knjige: ''Odrezana sreča ni nikoli odrezana. Zraste zaradi upanja, da je lahko življenje boljše ali vsaj znosno, kar je tudi dobro, zaradi ljubezni, ki jo vsak od nas hoče, zmore dati drugemu in jo je celo sposoben sprejeti, če le verjame, da je treba biti odprt zase in za druge!''

 

Nikoli ne zapiraj oken

pred svetlobo!

Nikoli ne prižigaj ognja,

če ne veš, kako peče!

Ne poklekni,

ponižal boš samega sebe!

Ne prosjači,

povsod leži kruh!


Vedno odpiraj vrata na stežaj

in zvedel boš,

kako težko je pošteno živeti,

se smejati in ljubiti!

 

(Ana Balantič)

 

Za HUD Karel Barjanski:

Barbara Bezek Rot

Foto: Vladimir Kržišnik

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.