Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sprva še spremenljivo do pretežno oblačno. Manjše krajevne padavine se bodo pojavljale vse bolj proti zahodu in od severovzhoda se bo jasnilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do 16 stopinj C.
3°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
-5°C | 14°C
torek, 28.03.2017
-2°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Godbeni dan v Bohinju


KULTURA, DOGODKI

| |
17.06.2013      18:25
A A

Godbeni dan v Bohinju


Glasbeno društvo Bohinj je vstopilo v 15. leto delovanja in ustvarjanja. Osrednja slovesnost v počastitev jubileja, ki smo ga poimenovali »Godbeni dan«, je bila v soboto, 15. junija 2013. Praznovanja so se udeležili štirje pihalni orkestri z okoli 130 godbeniki.


Sklepni del koncerta - nastop vseh pihalnih orkestrov pod vodstvom Ivana Medveda
Sklepni del koncerta - nastop vseh pihalnih orkestrov pod vodstvom Ivana Medveda
Deli:

 

Praznovanje je bilo zasnovano v več sklopih.

 

Srečanje z godbeniki iz pihalnih orkestrov Gorje, Lesce, Jesenice-Kranjska gora in Vrh nad Laškim in njihovi  promenadni nastopi v vaških jedrih: v  Češnjici, Srednji vasi, Stari Fužini ter na Kamnjah in Bohinjski Bistrici.Lepo sobotno popoldne je v vaška jedra bohinjskih vasi privabilo veliko občanov, ki so z navdušenjem spremljali v promenadah gostujoče godbenike. 

 

Prava paša za oči je bila tudi parada gostujočih godb, ki se je vila od kulturnega doma J. Ažmana do dvorane Danica. Po vsej okolici je odmevalo prešerno igranje pihalnih orkestrov, v katerih je igralo preko 120 godbenikov.

 

Vrhunec praznovanja je bil jubilejni koncert Godbe Bohinj, ki je v razširjeni zasedbi izvedel pester program. Program je vključeval je skladbe iz samih začetkov nastajanja pihalne zasedbe do zahtevnejših, že profesionalnih vložkov. V razširjeni zasedbi so sodelovali člani drugih godb, ki so pomagali igrati na pomembnih koncertih, tekmovanjih, mednarodnih festivalih in drugod. Koncertantom so dirigirali Daniel in Roman Leskovic, Klemen Langus, Marko Žirovnik in ob sklepu vsem godbenikom še Ivan Medved. V programu so nastopili tudi pevci mešanega pevskega zbora iz Srednje vasi pod vodstvom Franke Pavić Sodja.

  • Druženje z Bohinjskimi muzikanti in Gorenjskimi zvoki

 

Zaključek prazničnega dne je predstavljalo druženje z Bohinjskimi muzikanti in Gorenjskimi zvoki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GLASBENO DRUŠTVO BOHINJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GLASBENO DRUŠTVO BOHINJ
GLASBENO DRUŠTVO BOHINJ
BOHINJSKA ČEŠNJICA 30
Tel:041 615 641
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
01.04.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono

Bodite prvi pri oddaji mnenja.