Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Moto klub Gorenjc se predstavi


DRUŠTVA

| |
27.03.2013      3:16
A A

Moto klub Gorenjc se predstaviDeli:

Bled - Vse se je začelo z zbiranjem motoristov v gostilni pri Planincu v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. Tam so se srečevali domači in tuji ljubitelji motorizma, to so zametki motorističnega turizma na Bledu in okolici, saj Bled z okolico predstavlja zanimivo izletniško ali dopustniško destinacijo. Motor je takrat zaradi visoke cene predstavljal prestiž,  samo najbolj ''zagriženi'' so dali vse svoje prihranke za njegov nakup. Tam se je rodila ideja o lastnem motoklubu, ki so jo uresničili 31.1.1997, ko so organizirali ustanovni občni zbor, kjer so bila sprejeta pravila bodočega kluba. 26 zanesenjakov je ustanovilo klub, ki je bil uradno registriran 11.6.1997. Iz gostilniških srečanj je nastal organiziran ter družaben motoklub, člani so imeli skupne izlete, potovanja, srečanja, moto zbore, šole varne vožnje s stalnim poudarkom na ozaveščanju mlajše generacije motoristov in novih članov. Klub se je spreminjal organizacijsko in se reorganiziral glede na potrebe in množičnosti članov. Tako so na občnem zboru MK Planinc 15.11.2000 člani kluba spremenili ime v Moto klub Gorenjc, spremenil se je tudi sedež.  Danes klub šteje več kot 85 članov in je eden večjih v slovenskem merilu. Lani je minilo petnajst let od ustanovitve društva in v klubu deluje še vedno veliko ustanovitvenih članov. Časi se spreminjajo in tudi člani kluba si želijo delovati bolj profesionalno, saj so zaradi številčnosti in potreb po razvoju že zdavnaj prerasli gostilniško in naključno organiziranost. Želijo imeti večji klubski prostor ali moto center, kjer bi se srečevali in prirejali potopisna predavanja, izobraževanja ali  pa pogovore z  izkušenimi motoristi, kar bi Bledu z okolico prineslo nekaj svežine na kulturnem in turističnem področju. Prestižnejši alpski turistični kraji še kako cenijo in negujejo individualni motoristični turizem, ki ga soustvarjamo tudi ljubitelji motorjev na Bledu.  Klubski motorizem se je od  leta 1997 močno spremenil, posodobil, predvsem pa je postal bolj dostopen in varen, kar se kaže v boljši zaščitni opremi, ki je rezultat razvoja novih materialov. Tudi miselnost se je spremenila , vedno več ljudi svoj prosti čas preživlja na motorju,  iz leta v leto je bolj opazno spoštovanje motoristov kot udeležencev v prometu, kar se odraža tudi v manjšem številu prometnih nesreč. Malokrat je namreč motorist povzročitelj nesreče, največkrat je bil neopažen. Zato smo letos v MK Gorenjc še pred motoristično sezono poskrbeli za boljšo vidnost in bomo naše člane opremili z odbojnimi jopiči, ki jih bodo nosili na vožnjah. Konec marca smo za člane kluba organizirali predavanje o prvi pomoči pri prometnih nesrečah z upanjem, da je ne bomo nikoli nikomur nudili. Več pa na spletni strani www.mkgorenjc.si.

Člani Moto kluba Gorenjc želimo vsem motoristom srečno motoristično sezono.

 

 Viktor Tersoglav

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo