Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
2°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 15°C
petek, 24.11.2017
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij v župniji Ajdovec


VERSKE

| |
23.07.2015      23:03
A A

Oratorij v župniji AjdovecDeli:

Oratorij v Župniji Ajdovec smo začeli v ponedeljek, na praznik sv. Petra in Pavla, 29. junija in ga uspešno zaključili v petek, 3. julija s sv. mašo. Kljub temu, da so se počitnice šele dobro pričele, se je na našem župnijskem dvorišču zbralo 34 otrok, katere je z veseljem sprejelo 9 animatorjev. Kot vsako leto smo se najprej seznanili s pravili obnašanja, nato pa smo zbrani v krogu spoznali letošnji osrednji lik oratorija, sv. Dominka Savio ter začeli z učenjem oratroijske himne. Po jutranji molitvi je vsaki dan sledila dramska igra, ki je ostala rdeča nit skozi ves teden pri vseh dejavnostih. Animatorji smo se še posebno potrudili pri katehezah in molitvi, tako da smo otrokom približali v "splošnem rečeno najmanj" zanimive dele oratorija. Za dvig ustvarjalnega duha in zabavo pa smo pripravili različne delavnice. Najprej smo se naučili kako pravilno ločevati odpadke in izdelali različne zabojnike, kamor smo odlagali smeti skozi ves teden. Imeli smo tudi ministrantsko delavnico, pri kateri so se otroci seznanili z osnovami ministriranja in se tudi sami preizkusili v tem. Zadnji dan pa smo imeli poslikavo majic, ki smo si jih porisali po lastnih željah; te majice pa smo nosili oblečene pri zaključni maši. Poleg kosila, pa so otroci komaj čakali velike igre. Kljub raznolikim skupinam, pa se je znotraj skupine ustavrila harmonija in sodelovanje. Najbolj so se otroci razveselili vodnih iger, za konec pa smo jim animatorji pripravili še improviziran tobogan, po katerem bi se spuščali ure in ure. Poleg vodnih iger smo imeli še orientacijski tek, predstavitev Tamare Hočevar s ponijem ter delavnico Oratorij ima talent, pri kateri so morali otroci iz različnih materialov izdelati poročni obleki, tako za nevesto kot ženina. Na koncu pa je sledil izbor najbolj izvirnega para, poročni obred in seveda poročno potovanje. Ko je prišla sreda, je prišel tudi težko pričakovani izlet. Letos smo obiskali vojašnico v Novem mestu, kjer smo se najprej pogovarjali o dilemi Biti vojak - biti kristjan! Preizkusili so se lahko tudi v številnih dejavnostih (streljanje z zračno puško, lokom, ogled vozil itd). Nato smo se odpravili v prostore radia Krka. Zabavo pa smo doživeli na Prepihu, kjer se je za vsakega našlo dolčeno igralo, najbolj pogumni pa smo se šli spustiti po najvišjem toboganu. Da pa bi otroci res doživeli teden v polni meri, pa smo organizirali tudi nočni oratorij, kjer smo se zabavili v športnih dejavnostih, predvsem pa v petju in medsebojnem druženju. Teden poln dejavnosti in smeha se je za vse prehitro zaključil, vendar z obljubo, da se oratorij v Ajdovcu znova ponovi. 

  Irma Plavec, voditeljica oratorija 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017
Danes ni dogodkov.
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
"Zaposlitvene priložnosti na kmetijah"
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
"Zaposlitvene priložnosti na kmetijah"
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu tokrat ob 20. uri!!!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.