Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
20°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Predstavniki in župani dolenjskih občin ......


DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
21.10.2015      14:48
A A

Predstavniki in župani dolenjskih občin obiskali EXPO 2015 v MilanuDeli:

V okviru predstavitve Slovenije na svetovni razstavi EXPO 2015, ki poteka od 1. maja do 31. oktobra v Milanu se je v času med 11. in 20. oktobrom svetovni javnosti v Slovenskem paviljonu predstavila tudi destinacija Dolenjska, Bela krajina in Kočevsko-ribniška, s svojo raznoliko in pestro turistično ponudbo.

Na pobudo Mestne občine Novo mesto in koordinatorja predstavitve regije JV Slovenije Razvojnega centra Novo mesto so župani in predstavniki občin JV Slovenije, med katerimi je bila tudi delegacija Občine Žužemberk, ki sta jo zastopala Dušan Papež, predsednik odbora za gospodarstvo, kmetijstvo, turizem…in Vlado Kostevc, v sredo izvedli dvodnevno ekskurzijo v Milano. Poleg znamenitosti Milana so si ogledali tudi svetovno razstavo EXPO 2015, ki se letos predstavlja pod sloganom »Hrana za planet, energija za življenje«.

V slovenskem paviljonu je po vodenem ogledu potekala še predstavitev novih smernic turističnega razvoja Jugovzhodne Slovenije, ki jih je predstavil direktor RC Novo mesto Franci Bratkovič. Te temeljijo na iskanju skupnih točk v skupnem sodelovanju in povezovanju pod novim imenom Turizem Dolenjske Bele krajine in Kočevsko-ribniške. Temu mnenju so se pridružili tudi župani, podžupani in predstavniki sodelujočih občin, ki so izpostavili kulturno in naravno dediščino, ki jo lahko s projekti, pri katerih vsi dobimo, skupno predstavimo in postanemo prepoznavna turistična destinacija najprej znotraj Slovenije, nato pa še izven naših meja.Vlado Kostevc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.