Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
33°C
18°C
JUTRI
35°C
18°C
1705

VAJA ARON

VETROLOM 2018 (PREDPOSTAVKA)

V soboto 22. decembra 2018 je v Sloveniji potekala vaja ARON. Predpostavka je bila obsežni vetrolom z žledom in snegom, posledično pa izpad električne energije, motnje v sistemu telefonije in interneta.  Ob 9:00 so bile aktivirane vse regijske uprave za reševanje s poudarkom na radijskih zvezah. Radioklub Žužemberk  je bil aktiven na kratkem valu in na UKV frekvencah. Vzpostavljene so bile zveze z regijskim centrom Dolenjske in Bele krajine. Poleg radiokluba, so se v vajo vključile tudi osebne radijske postaje. Kot občinska radijska postaja je vzpostavila zveze z operaterji osebnih radijskih postaj s področja občine Žužemberk. Radioklub s svojo tehniko ki jo ima v lasti omogoča delo s terena. Novejša tehnika pa omogoča tudi povezavo z lastniki CB naprav in vozniki, ki se nahajajo na našem terenu ter jim svetujemo katere ceste so prevozne oziroma zaprte. 

Komunikacije radioamaterjev  so izrednega pomena ob naravnih in drugih nesrečah. Hitro poročanje iz terena je v nekaterih primerih izredno pomena.

Sodelovali   so naslednji operaterji:

  1. Dušan Mikec
  2. Jože Krese
  3. Podbrežnik Uroš
  4. Podbrežnik Srečko
  5. Olga Mikec
  6. Jančar  Franc

 

Dušan Mikec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi