Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
34°C
18°C
JUTRI
33°C
18°C
4411

8. kolesarski maraton po Suhi Krajini

Prihodnjo soboto, 15. julija, se boste kolesarji lahko zopet pognali po trasi suhokrajnskega kolesarskega maratona. Ta bo potekal že osmič zapored, in bo sovpadel s Trškimi dnevi v Žužemberku, kjer se bo trasa maratona tudi začela. Organizatorji maratona so Občina Žužemberk, Kolesarski klub Adria Mobil ter OGP Žužemberk.
Kolesarji se boste lahko na tekmovanje prijavili na dan maratona, torej 15. julija, od 7:30 do 8:45 v prostorih občinske uprave Žužemberk na Grajskem trgu 33. Startnina ze vse prijavljene znaša 5€. Maraton bo potekal po dveh trasah, daljši, ki znaša 52 km, in krajši, 35 km dolgi progi. Na maratonu sicer lahko sodelujete vsi rekreativni kolesarji, ki se čutite sposobni prevoziti progo, otroci, mlajši od 14 let, pa se lahko maratona udeležite le v spremstvu staršev in z obvezno čelado. 
Start in cilj obeh tras sta pred gradom v Žužemberku. Mali maraton bo potekal po trasi Žužemberk - Sadinja vas, Srednji Lipovec - Ajdovec - Brezova reber - Veliki lipovec - Boršt - Srednji Lipovec - Mačkovec - Dvor - Jama - Stavča vas - Žužemberk, daljši pa Žužemberk - Sadinja vas, Srednji Lipovec - Ajdovec - Brezova reber - Veliki lipovec - Boršt - Srednji Lipovec - Mačkovec - Dvor - Jama - Lašče - Hinje - Prevole - Gradec - Žužemberk.
Ker bo maraton potekal ob normalnem prometu, vse udeležence pozivajo, naj upoštevajo cestno prometne predpise. Vsi kolesarji vozijo na lastno odgovornost. 
Vsi, ki boste maraton uspešno zaključili in pripeljali do cilja, boste domov odnesli spominsko medaljo. Ob poti bo poskrbljeno za okrepčila, na cilju pa za malico in pijačo. Dan pa lahko v Žužemberku nadaljujete z ogledom bogatega dogajanja na Trških dnevih. 

Več o programu in pravilih v priponki.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi