Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk pisateljice Irme Jančar na Ajdovcu


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
15.02.2016      20:46
A A

Obisk pisateljice Irme Jančar na AjdovcuDeli:

Tudi letos smo na podružnični šoli Ajdovec obeležili slovenski kulturni praznik z javno prireditvijo. V četrtek, 11. 2. 2016, smo ob 17.00 uri v gasilskem domu PGD Ajdovec z Zdravljico slavnostno začeli kulturni program. S pevskimi in dramskimi točkami ter recitacijami so se predstavili učenci naše podružnice. Program je z zvoki harmonike popestrila naša nekdanja učenka Vesna Zarabec iz 7. razreda.  Tudi pevci vinogradniškega pevskega zbora so se prijazno odzvali našemu povabilu in so zapeli dve pesmi. Kot slavnostni gostji sta bili zdajšnja ravnateljica ga. Mira Kovač, ki nas je v uvodnem pozdravu nagovorila in podelila priznanja in nagrade šolskega likovnega ter literarnega natečaja  z naslovom »Zastava in himna naše šole« ter prejšnja ravnateljica ga. Jelka Mrvar, ki nam je predstavila dolgoletni projekt o znanih Suhokranjcih , ki se redno dopolnjuje in bogati z novimi člani. V tem projektu vsako leto pridno sodelujejo tako učenci kot tudi učiteljice z raziskovalnimi nalogami. Na naši podružnici jih je od leta 1995 pa do leta 2015 nastalo kar 11. Kot posebna gostja naše prireditve pa je bila pisateljica gospa Irma Jančar, ki je rojakinja Ajdovške planote, rojena v Srednjem Lipovcu. Veselo se je odzvala našemu povabilu in skozi intervju smo spoznali njena knjižna dela in življenje. Napisala je knjige za odrasle in otroke. Njeno zadnje delo je knjiga za naslovom Deset eko zgodbic za lahko noč. Eno izmed teh pa smo z učenci na prireditvi predstavili  z dramatizacijo. 

Za bogat kulturni program se zahvaljujemo vsem nastopajočim učencem, učiteljici pevskega zbora ga. Nini Zajec, harmonikašici in pevcem vinogradniškega pevskega zbora ter vsem trem gostjam. Zahvala pa gre tudi PGD Ajdovec, ki nam vsako leto odstopijo in pripravijo dvorano.

Zapisala: Irena Prodanić
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Suhokranjske poti? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!