Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10, ob morju okoli 12°C.
8°C | 25°C
sobota, 21.04.2018
9°C | 25°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 19.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dobrodelna akcija v Dolenjskih Toplicah je ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
22.09.2016      7:50
A A

Dobrodelna akcija v Dolenjskih Toplicah je steklaDeli:

Občina Dolenjske Toplice in nekateri občani so pobudniki dobrodelne akcije, ki jo vodita Območno združenje RK Novo mesto in Krajevna organizacija RK Dolenjske Toplice. Pomagajo družini iz Bušinca, ki jim je hudo neurje, julija 2016, povzročilo poškodbe na bivalnem objektu, tako, da je bilo bivanje v njem močno oteženo.

Albin in Marija sta brat in sestra, živita v hiši brata Jožeta Fabjana, s katerim je bila sklenjena pogodba o osebni služnosti stanovanja in velja do njune smrti. Njuni prejemki komaj, da zadostujejo za skromno preživljanje, zato sama ne bi mogla obnoviti hiše po poškodbah, ki jih je povzročilo neurje.   

Zbiramo sredstva, saj nekatere stvari ne bomo mogli dobiti donacijsko. Na novo je treba prekriti streho, izdelati nov stropa v enem prostoru, obnoviti tla, obnoviti električne napeljavo in nabaviti opremo. V akciji zbiramo sredstva na TRR: SI56 0297 0025 9477 202, sklic 00-903052, Območno združenje RK Novo mesto, Ulica Slavka Gruma 54a.

Včeraj so se začela dela na strehi, ki jih izvaja Roles, d.o.o.. Vsa dela in donatorje koordinira domačin Karol Stopar, ki je daroval tudi ves les za ostrešje. V akcijo je vključenih že kar nekaj dobrih ljudi, ki so podarili kritino, delo, malico za prostovoljce in delavce,…

Hvala vsem, ki se boste odzvali v tej humanitarni akciji.V primeru, da želite kakšno informacijo, nas lahko pokličete na 07 3933126.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.