Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
-1°C | 1°C
torek, 20.02.2018
0°C | 1°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 1°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | -1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | -1°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
-1°C
1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

3. državno tekmovanje potic v Šentjerneju


DRUŠTVA

| |
11.02.2018      20:56
A A

3. državno tekmovanje potic v ŠentjernejuDeli:

Članice društva kmečkih žena Suha krajina Žužemberk so v decembru 2017 sodelovale na 3. državnem ocenjevanju potic v Šentjerneju. Tekmovale smo s štirinajstimi poticami, in sicer s korenčkovo, pehtranovo, kokosovo in več tradicionalnimi orehovimi poticami. Od tega smo prejele 8 zlatih,5 srebrnih in 1 bronasto priznanje. Posebno priznanje od Zveze kmetic Slovenije sta prejeli članici DKŽ Majda Hrovat in Štefka Praznik, ker so tri leta zapovrstjo za orehovo potico pridobile zlato priznanje.

Na podlagi postopka zajamčene tradicionalne posebnosti je Slovenija  v novembru 2017 zaščitila slovensko potico. Certifikati za proizvajalce slovenske potice bodo sicer veljavni eno leto. Postopek certificiranja, ki ga bosta najprej izvajali dve inštituciji, sicer ne bo brezplačen, a ministrstvo v okviru programa razvoja podeželja nudi tudi možnost povračila teh stroškov. Slovensko potico bodo torej lahko proizvajali po vsem svetu, a le certificirani proizvajalci, ki se bodo držali točno določenih pravila. Tradicionalna slovenska potica je nadevana z orehovim ali z orehi in rozini ali pehtranova ali s skuto in pehtranom.

Članice društva smo prve pekle slovensko potico, ki se je razstavljala na kmetijskem ministrstvu na Dunajski v Ljubljani. Pekle so: Saša Urbančič, Majda Hrovat, Pavli Tomažin in Anica Kmet. Za srečanje čebelarjev v OZN v New-York je  minister Dejan Židan nesel za darilo slovensko potico. Potici ,ki sta se spekli (Saša Urbančič in Majda Hrovat) v našem društvu. Članice DKŽ –Žužemberk smo zelo ponosne, da smo sodelovale pri tako pomembnem dogodku. Vsem iskrene ČESTITKE za priznanja in sodelovanje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.