Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
0°C
-7°C
JUTRI
0°C
-4°C
Deli
1024

Novi svet KS Hinje pričel z delom

Krajevna skupnost Hinje šteje okoli 700 prebivalcev, obsega pa enajst vasi: Hinje, Prevole, Žvirče, Ratje, Sela, Vrh, Visejec, Lopata ter tri zaselke: Pleš, Lazino in Hrib. V petek, 21. novembra, so se v Hribu pri Hinjah, na svoji 1. seji Sveta krajevne skupnosti Hinje, prvič sestali člani novoizvoljenega sveta tukajšnje krajevne skupnosti.
Ustanovno sejo novega Sveta KS Hinje, ki je potekala v posebni sobi Okrepčevalnice Krnc, je vodil župan Franc Škufca, seje pa se je udeležil tudi direktor občinske uprave Jaques Gros. Prispelih pritožb na rezultate volitev, po besedah podpredsednice občinske volilne komisije Katarine Drenik, ni bilo, zato je brez zapletov sledila potrditev mandatov članom Sveta krajevne skupnosti. Enajstčlanski svet KS  Hinje, med njimi sta le dva člana, ki sta delovala v minulem mandatu, sestavljajo: Dušan Papež, Štefka Fabjan, Jožefa Jaklič, Anton Novak, Aleksander Fabjan, Tomaž Papež, Uroš Fabjan, Jožica Grden, Barbara Mavrin, Lovro Gregorš in Urban Boben. Za predsednico so soglasno izvolil Barbaro Mavrin z Visejca, za podpredsednika pa Lovra Gregorša z Žvirč. Po izvolitvi se je novoizvoljena predsednica  Mavrinova zahvalila za zaupanje in  zaželela tvornega sodelovanja v zadovoljstvo vseh krajanov. Čestitki ob ponovni izvolitvi se je pridružil tudi župan Franc Škufca in obljubil pomoč Občine pri delu in zastavljenih projektih. Z nekaterimi odprtimi vsebinskimi vprašanji iz dosedanjega dela Sveta  sta nove člane seznanila Marija Breceljnik, dosedanja predsednica Sveta KS, in Dušan Papež. V odprti in bogati razpravi so člani sveta namenili največ pozornosti pluženju, pa tudi nedokončanim projektom, ki so jih zastavili že v minulih letih. Med prioritete  so uvrstili ureditev primernega prostora v zadružnem domu za sestajanje, arhiviranje dokumentov in tudi za potrebe krajanov. Člani Sveta so se dogovorili, da bodo tesno sodelovali z občinskimi organi, sestajali pa se bodo po potrebi, oziroma najmanj štirikrat letno.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!