Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.05.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Dopoldne bo večinoma suho, sredi dneva in popoldne pa bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24, na Primorskem do 27 °C.
14°C | 23°C
petek, 25.05.2018
15°C | 24°C
sobota, 26.05.2018
14°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 27°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novi svet KS Hinje pričel z delom


OBČINSKE

| |
11.01.2015      21:13
A A

Novi svet KS Hinje pričel z delom


Krajevna skupnost Hinje šteje okoli 700 prebivalcev, obsega pa enajst vasi: Hinje, Prevole, Žvirče, Ratje, Sela, Vrh, Visejec, Lopata ter tri zaselke: Pleš, Lazino in Hrib. V petek, 21. novembra, so se v Hribu pri Hinjah, na svoji 1. seji Sveta krajevne skupnosti Hinje, prvič sestali člani novoizvoljenega sveta tukajšnje krajevne skupnosti.


Člani novoizvoljenega sveta KS Hinje skupaj z županom Škufco in direktorjem Grosom
Člani novoizvoljenega sveta KS Hinje skupaj z županom Škufco in direktorjem Grosom
Deli:
Ustanovno sejo novega Sveta KS Hinje, ki je potekala v posebni sobi Okrepčevalnice Krnc, je vodil župan Franc Škufca, seje pa se je udeležil tudi direktor občinske uprave Jaques Gros. Prispelih pritožb na rezultate volitev, po besedah podpredsednice občinske volilne komisije Katarine Drenik, ni bilo, zato je brez zapletov sledila potrditev mandatov članom Sveta krajevne skupnosti. Enajstčlanski svet KS  Hinje, med njimi sta le dva člana, ki sta delovala v minulem mandatu, sestavljajo: Dušan Papež, Štefka Fabjan, Jožefa Jaklič, Anton Novak, Aleksander Fabjan, Tomaž Papež, Uroš Fabjan, Jožica Grden, Barbara Mavrin, Lovro Gregorš in Urban Boben. Za predsednico so soglasno izvolil Barbaro Mavrin z Visejca, za podpredsednika pa Lovra Gregorša z Žvirč. Po izvolitvi se je novoizvoljena predsednica  Mavrinova zahvalila za zaupanje in  zaželela tvornega sodelovanja v zadovoljstvo vseh krajanov. Čestitki ob ponovni izvolitvi se je pridružil tudi župan Franc Škufca in obljubil pomoč Občine pri delu in zastavljenih projektih. Z nekaterimi odprtimi vsebinskimi vprašanji iz dosedanjega dela Sveta  sta nove člane seznanila Marija Breceljnik, dosedanja predsednica Sveta KS, in Dušan Papež. V odprti in bogati razpravi so člani sveta namenili največ pozornosti pluženju, pa tudi nedokončanim projektom, ki so jih zastavili že v minulih letih. Med prioritete  so uvrstili ureditev primernega prostora v zadružnem domu za sestajanje, arhiviranje dokumentov in tudi za potrebe krajanov. Člani Sveta so se dogovorili, da bodo tesno sodelovali z občinskimi organi, sestajali pa se bodo po potrebi, oziroma najmanj štirikrat letno.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.05.2018 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.