Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Bo novi komunalni prispevek nižji?


OBČINSKI SVET

| |
08.02.2015      14:43
A A

Bo novi komunalni prispevek nižji?


Osrednja vsebinska točka 4. redne seje Občinskega sveta občine Žužemberk, ki je potekala v četrtek, 5. februarja v sejni sobi Občine Žužemberk, je bila obravnava predloga Odloka o programu opremljanja in merilih za odmero komunalnega prispevka za celotno območje občine Žužemberk.


Deli:

Občina Žužemberk trenutno uporablja pri odmeri komunalnega prispevka  občinski odlok iz leta 2009. Zakonodaja namreč zahteva, da se občinski akt, ki služi odmeri komunalnega prispevka, uskladi z občinskim prostorskim načrtom(OPN), katerega je Občina že sprejela. Predmet obračuna komunalnega prispevka so predvideni in obstoječi objekti, ki se bodo prvič opremljali z vodovodnim, kanalizacijskim omrežjem, omrežjem cest in objekti zbiranja komunalnih odpadkov, katerim se povečuje neto tlorisna površina in se jim spreminja namembnost, zadeva pa predvsem novogradnje ter stavbišča, ki bodo dobila kanalizacijo.   V primerjavi s primerljivimi sosednjimi občinami Trebnjem, Ivančno Gorico, Kočevjem, Mirno Pečjo bi bil po novem odloku  prispevek občutno nižji, le sosednja Občina Dolenjske Toplice, bi imela še nižjega«, je poudaril pripravljalec odloka Blaž Malenšek iz firme Espri. Višina komunalnega prispevka pa je odvisna od površine in opremljenosti  stavbnega zemljišča, neto tlorisne površine in namembnost objekta ter izboljšanje opremljenosti s komunalno opremo. Blaž Malenšek je podal tudi izračun za enostanovanjsko hišo neto velikosti 150 m2 in 500 m2 površine stavbnega zemljišča le ta bi znašal po novem predlogu 4234 evrov, po starem iz leta 2009,  pa 5056 evrov.  Nekateri svetniki  so  tudi sami naredili izračune, ki pa so se zaradi zahtevnega izračuna in neupoštevanja vseh koeficientov, bistveno razlikovali od omenjenega primera. Lastnikom obstoječih stavb, ki bodo plačali komunalni prispevek za priključitev na kanalizacijo, se bo priznalo tudi minula vlaganja.  Odlok predvideva tudi oprostitve komunalnega prispevka, le  ta se ne plača za gradnjo objektov gospodarske javne infrastrukture, za gradnjo  neprofitnih stanovanj in posameznih vrst stavb za izobraževanje, stavb za nastanitev gasilcev, stavb v lasti občine, objektov, ki so zgrajeni s humanitarnimi sredstvi, 30 %  pa se zmanjša zavezancem  komunalnega prispevka s statusom mlade družine.  Svetniki so obravnavali osnutek odloka o koncesiji za opravljanje lokalne gospodarske javne službe posodobitve in vzdrževanja infrastrukture javne razsvetljave v občini in se seznanili  s predlogom  pravilnika za subvencioniranje nakupa in vgradnje malih čistilnih naprav ter soglasno potrdili tudi načrt razpolaganja z zemljišči in stavbami ter načrt pridobivanja nepremičninskega premoženja za leto 2015 in 2016. Ob zaključku seje je bilo  v razpravi s strani svetnikov    izpostavljenih kar nekaj pobud za manjša vzdrževalna dela, pa tudi za boljše ter učinkovitejše delo svetnikov  in občinske uprave.  Urednik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!