Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
33°C
18°C
JUTRI
35°C
18°C
4559

80 let Frančiške Koren iz Podlipe

31.12. 2017 je minilo 80 let od rojstva Frančiške Koren iz Podlipe.

Ga. Frančiška je bila rojena očetu Ivanu in mami Frančiški, rojeni Zupančič. Oče izhaja iz Križev in se je priselil na ženin dom. Rodilo se jima je 7 otrok, Frančiška je najstarejša izmed njih, 2 brata pa še živita v Ljubljani.

Mama ji je umrla, ko je bila stara le 10 let, oče pa pri njenih 33 letih. Ostala ji je teta Mici, mamina sestra, ki je umrla pred 15 leti.

Frančiška živi sama, še vedno se sama oskrbuje s pridelki, ki jih pridela na njivi, po krompir pa prideta tudi brata iz Ljubljane. Včasih je imela tudi živino, sedaj pa tega ne zmore več.

Ob njenem prazniku nas je na svoj dom povabila ga. Tadeja Lavrič, aktivna članica KORK Žužemberk in predsednica Društva kmečkih žena Suha krajina Žužemberk. Slavljenki smo zaželele še mnogo zdravih, srečnih in zadovoljnih dni tudi predsednica KORK Žužemberk Alenka Sajovec, Tamara Plot in Katarina Gorenčič. Tamara Plot

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi