Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, megla se bo povsod razkrojila. Šibka burja na Primorskem bo prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
8°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 14°C
ponedeljek, 22.10.2018
7°C | 13°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
8°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalna skupina Mezzo je iz Bratislave ......


KULTURA

| |
17.10.2016      23:35
A A

Vokalna skupina Mezzo je iz Bratislave prinesla odlične rezultateDeli:

 

Vokalna skupina Mezzo pod vodstvom prof. Barbare Lotrič v glasbenem prostoru deluje od leta 2010. Vse od ustanovitve dalje se redno pojavljajo na koncertnih odrih in prireditvah, kjer se predstavljajo s pestro izbiro programa najrazličnejših glasbenih obdobij in zvrsti. Vse od prvega samostojnega koncerta leta 2011 redno organizirajo tematske koncerte, na katerih predstavijo svoje delo. K sodelovanju vabijo uveljavljene pevske zasedbe in instrumentaliste, s katerimi soustvarjajo glasbene večere polne zvokov slovenskih ljudskih, sodobnih slovenskih in tujih skladb, popularne ter filmske glasbe.

 V letu 2015 so pevke obeležile peto obletnico delovanja z odmevnim koncertom popularne glasbe, na katerem so moči združile z dolenjskimi glasbeniki, skladateljema Alešem Makovcem in Tomažem Burkatom ter fotografom Robertom Kokolom. Koncert in spremljajoča fotografska razstava sta imeli dobrodelno noto, vsa zbrana sredstva so bila podarjena Društvu Downov sindrom, centru za zgodnjo obravnavo Novo mesto.

Svojo kakovost izboljšujejo tudi na pevskih revijah in tekmovanjih, s katerih se vsakič vrnejo z vidnimi uvrstitvami. Eno takih se je v oktobru 2016, natančneje med 6. in 9., odvijalo v slovaški prestolnici – Bratislavi. VS Mezzo se je udeležila 4. mednarodnega zborovskega festivala Bratislava cantat 2016, kjer je nastopila kar v dveh kategorijah – ženski zbori in sakralna glasba a cappella. Kljub močni konkurenci so s tehtnim, zahtevnim in vsebinsko odličnim programom dokazale, da sodijo v sam vrh zborovskega petja. Na tekmovanju so s tehnično dovršenim petjem, s čistim in odločnim fraziranjem in lepim zvokom v dialogu s klavirjem navdušile tako mednarodno žirijo (v sestavi: prof. Zoltán Sándor, predsednik ter člana: Doc. Elena Šarayová-Kováčová, ArtD., ter Doc. Milan Kolena ArtD) kot tudi občinstvo.

Iz Bratislave so punce prinesle zlato plaketo in prvo mesto med ženskimi zbori ter srebrno priznanje v kategoriji sakralna glasba a cappella!

            Vokalni skupini Mezzo iskreno čestitam, hkrati pa se jim zahvaljujem za širjenje prepoznavnosti in odlične zastopanosti tako Slovenije kot Novega mesta na Slovaškem. Mezzo je v svoj program uvrstil tudi dela Novomeških skladateljev – pohvalno. Z razlogom so vas k sodelovanju povabili ponovno! Zato vam želim še veliko poguma, dobre volje in dobre glasbe, da ponovno zakorakate v svet in osvojite še kakšno zborovsko obarvano prestolnico.

 

Tjaša Primc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!