Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
14°C | 27°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 22°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
17°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Uvrstitev na regijsko raven Mešanega pevskega ......


KULTURA

| |
12.04.2017      23:13
A A

Uvrstitev na regijsko raven Mešanega pevskega zbora Dvor ob KrkiDeli:

 

Pisali smo že, da so se člani Kulturnega društva Dvor, sekcija MEŠANI PEVSKI ZBOR DVOR OB KRKI,  pod taktirko zborovodje Roberta Kohka udeležili Območne revije odraslih pevskih zasedb 2017, ki je bila 3. 3. 2017 v Kulturno kongresnem centru v Dolenjskih Toplicah.

Pošta organizatorja Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Novo mesto, ki smo je prejeli o izidu na reviji, nas je močno razveselila. Mešani pevski zbor Dvor ob Krki se je namreč od sedmih dolenjskih zborov uvrstil na regionalno raven.

Strokovna spremljevalka revije Tatjana Mihelčič Gregorčič je v obrazložitevem pismu napisala, da je bil nastop intonančno dobro postavljen, pevci so peli samozavestno in muzikalno, petje pa je bilo lahkotno. Tudi nekaj izboljšav je priporočala, kar pa je našim pevcem svojevrstni izziv za nadaljne delo. Resno jih bodo upoštevali in še bolj vneto nadaljevali s pevskimi vajami.

Intenzivne pevske vaje pa prav gotovo bodo! Zborovodja Robert Kohek je svojim pevcem povedal naslednje: Naj bo ta ocena vzpodbuda za še boljše in bolj kakovostno delo vnaprej in ne sedenje na lovorikah. Led je prebit, sedaj se začenja garanje«!

Pevcem in pevkam iskreno čestitamo, ter uspešno na regijski ravni!

 

Jadranka Meglen, članica KD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!