Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
14°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 6h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na RK Novo mesto razstava slik Likovne ......


KULTURA

| |
05.04.2016      13:09
A A

Na RK Novo mesto razstava slik Likovne sekcije BučkaDeli:

V prostorih Humanitarnega centra RK Novo mesto smo v petek, 1. aprila 2016, odprli razstavo ljubiteljskih slikark iz Likovne sekcije Bučka, Andreje Kocjan, Urške Marjetič in Magdalene Kocjan Kodrič in njihovega mentorja Steva Markoviča.  Likovna sekcija Bučka deluje pod okriljem Kulturnega društva Bučka letos tretje leto. V sekciji so trenutno aktivna tri dekleta, ki poleg svoji vlog zaposlenih mater, partnerk in žena v prostem času prav rade poprimejo tudi za čopič. Družba se srečuje redno mesečno, ko slikajo in razvijajo ter nadgrajujejo slikarsko tehniko. Zadnja leta se tudi prav vsako leto potrudijo z organizacijo likovne kolonije v domačem okolišu. Na tokratni razstavi se vsaka od njih in njihov mentor, predstavljajo z nekaj svojih del. Navdihujejo jih narava in motivi iz vsakdanjega življenja, dela pa odražajo posameznikov karakter in njegovo dušo. Razstavljena dela je predstavil Jožef Matijevič, razstavo pa je odprla predsednica Območnega združenja RK Novo mesto, mag. Mojca Špec Potočar. Na odprtju razstave so v kulturnem programu sodelovali kitarist Boris Kokove in Pevska skupina vokalnih 5. Razstava bo odprta do konca junija. Vljudno vabljeni, da si jo ogledate.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!