Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-2°C | 11°C
torek, 21.11.2017
1°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 15°C
petek, 24.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Farno žegnanje v Šmihelu 2017


KULTURA

| |
02.10.2017      7:33
A A

Farno žegnanje v Šmihelu 2017Deli:

Prvo sončno nedeljo v mesecu oktobru je potekalo šesto tradicionalno farno žegnanje v Šmihelu pri Žužemberku. Za pester program dogajanja je poskrbelo Kulturno društvo Šmihel pri Žužemberku. Po sveti maši, ki jo je daroval duhovnik g. Uroš Švarc so obiskovalcem podarjali male angelčke v simbol žegnanja. Obiskovalce sta na prireditvi pozdravila predsednica kulturnega društva ga. Karmen Sadar ter župan občine g. Franc Škufca. Organizatorica ga. Maja Papež Iskra je obiskovalcem predstavila ter pokazala likovna dela učencev podružnične osnovne šole ter jim skupaj s predsednico društva podelila priznanja ter praktične nagrade.

V župnišču je potekala predstavitev uspešne športne poti vaščana Francija Grajša. Prav tako ni manjkalo raznovrstnih stojnic na kateri so obiskovalci našli vrsto domačih in kreativnih izdelkov okoliških razstavljalcev in rokodelcev. Na prireditvi je bilo poskrbljeno za okrepčilo z raznimi sladicami, palačinkami in pijačo. Obiskovalci so se lahko z našimi konjerejci zapeljali na kočijah in se pogovorili s polharjem g. Frenkom. Najmlajši pa so preprosto najbolj uživali v otroškem kotičku, kjer so ustvarjali najnovejše umetniške risbe.

Letošnje leto so se prvič predstavili tudi gasilci PGD Šmihel pri Žužemberku s simulacijo oživljanja in uporabo AED defibrilatorja. Obiskovalci prireditve so lahko opravili preventivne zdravstvene meritve krvnega tlaka, sladkorja ter horesterola, katere je omogočil Rdeči Križ Slovenije.

Kulturno društvo Šmihel pri Žužemberku se iskreno zahvaljuje vsem sponzorjem in sodelujočim, ki so pripomogli pri uresničevanju in izvedbi pomembnega kulturnega dogodka. Želijo tudi izkoristiti priložnost in vas povabiti na žegnanje v prihajajočem letu.

Nevenka Urbančič
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu tokrat ob 20. uri!!!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.