Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
15°C | 29°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 29°C
petek, 20.07.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Farno žegnanje v Šmihelu 2017


KULTURA

| |
02.10.2017      7:33
A A

Farno žegnanje v Šmihelu 2017Deli:

Prvo sončno nedeljo v mesecu oktobru je potekalo šesto tradicionalno farno žegnanje v Šmihelu pri Žužemberku. Za pester program dogajanja je poskrbelo Kulturno društvo Šmihel pri Žužemberku. Po sveti maši, ki jo je daroval duhovnik g. Uroš Švarc so obiskovalcem podarjali male angelčke v simbol žegnanja. Obiskovalce sta na prireditvi pozdravila predsednica kulturnega društva ga. Karmen Sadar ter župan občine g. Franc Škufca. Organizatorica ga. Maja Papež Iskra je obiskovalcem predstavila ter pokazala likovna dela učencev podružnične osnovne šole ter jim skupaj s predsednico društva podelila priznanja ter praktične nagrade.

V župnišču je potekala predstavitev uspešne športne poti vaščana Francija Grajša. Prav tako ni manjkalo raznovrstnih stojnic na kateri so obiskovalci našli vrsto domačih in kreativnih izdelkov okoliških razstavljalcev in rokodelcev. Na prireditvi je bilo poskrbljeno za okrepčilo z raznimi sladicami, palačinkami in pijačo. Obiskovalci so se lahko z našimi konjerejci zapeljali na kočijah in se pogovorili s polharjem g. Frenkom. Najmlajši pa so preprosto najbolj uživali v otroškem kotičku, kjer so ustvarjali najnovejše umetniške risbe.

Letošnje leto so se prvič predstavili tudi gasilci PGD Šmihel pri Žužemberku s simulacijo oživljanja in uporabo AED defibrilatorja. Obiskovalci prireditve so lahko opravili preventivne zdravstvene meritve krvnega tlaka, sladkorja ter horesterola, katere je omogočil Rdeči Križ Slovenije.

Kulturno društvo Šmihel pri Žužemberku se iskreno zahvaljuje vsem sponzorjem in sodelujočim, ki so pripomogli pri uresničevanju in izvedbi pomembnega kulturnega dogodka. Želijo tudi izkoristiti priložnost in vas povabiti na žegnanje v prihajajočem letu.

Nevenka Urbančič
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!