Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, nastale bodo posamezne plohe ali nevihte. Temperature bodo od 23 do 29 °C.
14°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 27°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo Kmetijstvo

4. OCENJEVANJE IN RAZSTAVA POTIC ŽUŽEMBERK ......


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
05.11.2017      20:24
A A

4. OCENJEVANJE IN RAZSTAVA POTIC ŽUŽEMBERK 2017Deli:

V petek 3.11, smo članice Društva kmečkih žena Suha krajina – Žužemberk v lovski dvorani imele že 4. društveno razstavo in ocenjevanje potic. Raznovrstne potice so prinesle gospodinje iz vse Dolenjske, Bele krajine in Dobrega Polja, Sela pri Šumberku, Dolenjskih Toplic, Novega mesta, Šentjerneja, Trbovelj in seveda naše članice društva.   Skupaj je bilo ocenjenih in razstavljenih 55 potic. Kljub slabi letini orehov je bilo največ orehovih potic, sledile so kokosove, špehovka, čemaževa, ajdova s skuto, rožičkova, pehtranovo ter čebulna. Tako so zopet gospodinje pokazale svojo inovacijske sposobnosti in svoje znanje.

Šest članska komisija je bila mnenja,da so potice po večini lepe po obliki, zgledu in barvi. Imele so značilen vonj in okus po sestavinah. Bilo je nekaj sveže pečenih potic tako ,da se vonj še ni občutil. Priporočajo,da se potice spečejo dan pred ocenjevanjem, tako da se okusi porazdelijo. Lepo je, da se ohranjajo slovenske narodne potice, ki so pečene v lončenih modelih. Bilo je tudi nekaj modernejših izvedb kot so kokosove, iz pirine in ajdove moke z raznimi dodatki in še bi lahko naštevali,kar se vidi na kreativnosti gospodinj. Od 55 potic je bilo 19 zlatih, 21 srebrnih, 13 bronastih in 2 zahvali. Naj povem še to ,da so prejele 2 naši članici vse točke,Anica Šuštaršič za kokosovo in Jarc Marijo za orehovo.

Ogled razstave smo imele v soboto in nedeljo. Priznanja so podelili Državna sekretarka za Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ga. mag. Tanja Strniša, župan občine Žužemberk g. Franc Škufca, ter lanskoletna kmetica leta ga. Jelka Krivec.

Z zadovoljstvom ugotavljamo, da nam je 4. razstava uspela in smo že z mislijo za 5 državno tekmovanje,ki jo bomo imele drugo leto. Zahvaljujem se vsem za sodelovanje in še posebej pridnim članicam Društva kmečkih žena Suha krajina – Žužemberk.

Tadeja Lavrič
Foto: Tadeja Lavrič, Slavko Mirtič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!