Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
2°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 15°C
petek, 24.11.2017
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Mednarodne aktivnosti Občine Žužemberk


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
10.05.2015      20:41
A A

Mednarodne aktivnosti Občine Žužemberk


Po uspešnem sodelovanju pri povezovanju in vodenju medobčinskega projekta suhokranjskih občin tako imenovanega Suhokranjskega vodovoda v katerem partnersko sodelujejo Občina Dobrepolje, Občina Dolenjske Toplica, Občina Kočevje, Občina Mirna Peč, se Občina Žužemberk aktivno vključuje tudi v mednarodne povezave in bo tako v novi finančni perspektivi aktivno delovala v Evropskem projektu Evropa za državljane.


Deli:

Pred leti je Občina podpisala pismo o nameri za prijateljsko sodelovanje u Občino Golubac iz Republike Srbije, vendar je sodelovanje vse do letos nekako zamrlo. Sedaj pa se vezi zopet krepijo. Že vrsto let TD Suha krajina sodeluje z društvom Kostelska pištola iz Pregrade in to sodelovanje je doprineslo sodelovanje župana Občine Pregrad Marka Vešligaja na Trških dneh in vezi so vse močnejše in kmalu bo pred nami podpis pisma o nameri za prijateljsko sodelovanje.

V lanskem letu pa so se spletle vezi z Občino Čachtice iz Republike Slovaške in novim županom Michalom Balalajem. To sodelovanje in aktivnosti pri prvem poskusu sodelovanja na razpisu Evropa za državljane je botrovalo temu, da je bilo v mesecu februarju podpisano pismo o prijateljskih odnosih med obema občina, v katerem sta obe lokalni skupnosti pripravljeni sodelovati pri  razvijanju in napredovanju medsebojnih prijateljskih odnosov, obojestranskega razumevanja ter razvoja sodelovanja na področju kulture, vzgoje in izobraževanja, turizma, zdravstva, kmetijstva, športa, gospodarstva ter tudi na drugih področjih družabnega in gospodarskega delovanja.

Na uradnem obisku delegacije Občine Žužemberk v kateri so bili župan Franc Škufca, direktor občinske uprave Jacques Gros in Vlado Kostevc ter kot prevajalec Marjan Menger, in je potekal 10. in 11. aprila 2015, sta oba župana podpisala še pogodbo o prijateljskih odnosih, ki je osnova za pripravo programa sodelovanja in nato še podpisa listine o pobratenju.

Že prvi koraki prijateljskega sodelovanja so dokazali, da bosta obe občini ter tudi občanke in občani obeh občin v prihodnje resnično prijateljsko sodelovali ter razvijali prijateljske odnose na vseh področjih. VladiMir
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017
Danes ni dogodkov.
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
"Zaposlitvene priložnosti na kmetijah"
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
"Zaposlitvene priložnosti na kmetijah"
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu tokrat ob 20. uri!!!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.