Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
18°C
0°C
JUTRI
20°C
4°C
Deli
2349

1. obletnica Šola zdravja 1000 gibov skupina Žužemberk

26.februarja 2018 smo pričeli in ni nas zeblo, kaj hitro smo se ogreli....tako nekako nam je spesnila gospa Silva Mohorčič našo pesmico.
Leto je hitro naokoli in tudi prvo svečko smo dočakali. Šola zdravja 1000 gibov- skupina Žužemberk 26.2. 2019 praznuje svoj 1. rojstni dan. Naša takratna zanesenjaka Miha Mohorčič in Viktor Strmec sta se že v lanskem letu udeleževala jutranje vadbe 1000 gibov s skupino Zagradec. Tu so bili tudi zastavljeni temelji za novo skupino in sicer v Žužemberku. Gospa Marica Bavdek - vodja skupine v Žužemberku je kmalu okrog sebe zbrala skupino skoraj dvajsetih članov, v glavnem upokojencev. Posebnost skupine je bila, da so v njej telovadili tudi štirje moški....Prvi, ki je z nami prebijal led je bil inštruktor Šole zdravja iz Zagradca g. Matjaž Marinček. Teden dni je prihajal vsako jutro v Žužemberk, ter zjutraj vodil jutranjo vadbo, ko pa smo vaje že dokaj dobro spoznali, je delo prevzela naša voditeljica ga. Marica Bavdek. V prvih samostojnih dneh nam je v pomoč priskočila tudi vaditeljica iz skupine ŠZ Novo mesto, tako, da smo lažje in pravilneje obvladali jutranje vaje..Vsake jutranje vaje pa smo zaključili s prijetnim druženjem ob jutranji kavici....
Seveda je pa društvo Šola zdravja zelo skrbno spremljalo napredek novoustanovljenih skupin, ter kmalu poskrbelo, da smo v Novem mestu imeli prvo usposabljanje, ki ga je vodil sam dr. Sergej Grashin, ki je tudi avtor Šole zdravja 1000 gibov...
Sledilo je še nekaj organiziranih srečanj; v Mostu na Soči, ob 10. obletnici društva v Piranu, nato še enkrat za vaditelje v Novem mestu, tako, da sedaj vaje potekajo dokaj strokovno dodelane.
Danes v torek 26.2. 2019 pa smo v Žužemberk na 1. obletnico povabili takratnega našega prvega mentorja g. Matjaža Marinčka iz ŠZ Zagradec, ki je s sabo pripeljal še dva svoja člana ter se udeležil naše jutranje vadbe.
Kot se ob takih trenutkih spodobi, da se proslavi 1. rojstni dan, je žužemberška skupina tudi poskrbela. Nekatere članice so se zelo potrudile, pripravile malico, pijačo, naša vodja skupine Marica Bavdek, pa je poskrbela celo za torto, na kateri je gorela 1. svečka. Da pa je bilo presenečenje še večje, nas je s tortico počastil tudi naš prvi mentor g. Matjaž Marinček.
Ker smo imeli vse, delovno temperaturo, ki smo jo dobili z jutranjo vadbo, dobro družbo, malico in tortici, smo se na trgu pod streho novejše arhitekture zbrali in praznovali 1. obletnico ŠZ skupine Žužemberk, naša voditeljica pa je upihnila prvo svečko z željo, da bi še veliko let zdravi in zadovoljni prihajali na jutranjo vadbo, kamor pa so še vedno vabljeni tudi ostali krajani Žužemberka in okolice....Jole Andrijanić
https://photos.app.goo.gl/Y7jtWpbRoFF1vURY7

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi