Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
13°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
14°C | 32°C
torek, 21.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pusti tudi ti - svojo sled


NOVICE

| |
07.10.2016      12:45
A A

Pusti tudi ti - svojo sled


Dne 13. novembra bomo s slovesno prireditvijo zaključili letošnje Zreško jubilejno leto, ko smo se spominjali mnogih obletnic. Med njimi je ta o 810.- letnici prve pisne omembe Zreč najbolj častitljiva. Skupaj z Zreškimi kovači se bomo sprehodili skozi zgodovino Zreč in v njej poiskali osebe, ki so tukaj med nami pustile globoko sled.


Deli:

In kako pustiti svojo sled v današnjem času, prav na dan 13. novembra leta 2016?

Ponujamo vam dve možnosti, in sicer lahko narišete risbo največ v formatu A4 v vaši najljubši tehniki z motivom s katerim največ poveste o sebi, oziroma ga najraje rišete. Druga možnost je bolj literarna, saj vas vabimo k zapisu zgodbe. Lahko je to povsem literarna zgodba, lahko je to življenjska zgodba vaših dedkov, babic, pradedkov, prababic katerih življenjska zgodba še ni zapisana ali pa je vaša osebna zgodba s katero želite pustiti sled.  Tudi tukaj velja omejitev na A4 format. Zaželeni so rokopisi. Slika in beseda se bosta tako prepletali na velikem JUMBO PLAKATU, ki bo na sam dan prireditve razstavljen v predverju Kulturnega doma Zreče. Ob 820- letnici ga bomo ponovno razstavili in skušali ohraniti še naprej. Vaše risbe in zgodbe s podpisi lahko oddate v Turistični pisarni Zreče že od 1. oktobra 2016 naprej.

Več o dogodkih Zreškega jubilejnega leta pa si lahko pogledate v priloženi zloženki.
Priloge:
PDF
zrece-lenanogezlozenkaa4w-koncna.pdf
72217_zrece-lenanogezlozenkaa4w-koncna.pdf (377,04 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!