Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
7°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 12°C
petek, 16.11.2018
0°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

95 let Blanke Grbac


DRUŠTVA

| |
18.09.2018      9:52
A A

95 let Blanke GrbacDeli:

Pred dnevi je praznovala svoj 95. rojstni dan Blanka Grbac, rojena na Češkem. Pri osmih letih so se z družino preselili v Maribor, kjer je njen oče dobil službo v MTT.  Med vojno so bili izseljeni v Bosno. Tam je spoznala svojega moža Marjana in preskočila je iskrica. Po vojni sta se preselila v Slovenske Konjice, kjer je kot usnjar dobil službo v Konusu. V zakonu sta se jima rodila sin Marjan in hči Darja. Blanka je delala kot šivilja v Kokoju. Tudi za svoje domače je rada sešila kako imenitno oblačilo. Mož je žal umrl že pred 40. leti.


S hčerko Darjo Habjan in njeno družino živi v novi ter prostorni hiši. Darja ji v vsem ustreže in ljubeče skrbi zanjo.  Sin Marjan živi v tujini, kjer si je tudi ustvaril družino in mamo večkrat obišče, še pred kratkim, ko se je peljal na morje. Blanka ima štiri vnuke in tri  pravnuke.  Je zelo dobrotljiva, pozitivna in vedno dobre volje. Vse sprejema z nasmehom na obrazu. Nikoli se ne jezi na nikogar. Sedaj težko hodi in si pomaga s hojico. Zelo rada in veliko bere knjige, časopis, gleda televizijo in je z vsem na tekočem.  


Ob njenem visokem ljubileju sta jo je obiskli poverjenica Andreja Pravst in članica Olga Pančič in sta ji  v imenu Območnega Društva invalidov Dravinjske doline  zaželeli še veliko zdravja, veselja ter sreče v krogu njenih najdražjih.  


Olga Pančič                                                                                                  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!