Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

delno oblačno
Zvečer se bodo ponekod še pojavljale plohe ali nevihte.
15°C | 34°C
sobota, 19.08.2017
14°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 16.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

70 let Kulturnega društva Janez Koprivnik ......


KULTURA

| |
18.02.2016      19:41
A A

70 let Kulturnega društva Janez Koprivnik GorenjeDeli:

Po zapisih in pripovedovanju Šentjungertske župnijske kronike segajo začetki kulturnega udejstvovanja v naših krajih že v predvojne čase. Organizirano delovanje pa zasledimo prvič v letu 1946. Takrat je v okviru Ljudske mladine Slovenije delovala dramska skupina na tukajšnji šoli. Istega leta so odigrali igro »Glavni dobitek«. Zaradi tega lahko leto 1946 štejemo kot začetek organiziranega kulturnega dela na Gorenju. Zasluga za to gre takratni učiteljici na osnovni šoli Gorenje pri Zrečah, Nančki Korbar. V prvih povojnih letih so bili glavni pobudniki kulturnega udejstvovanja v kraju učitelji, ki so takrat poučevali na osnovni šoli.

Uraden zapis v evidenci društev na upravni enoti pa je iz leta 1964, kjer je Prosvetno društvo Janez Koprivnik vpisano pod številko 65. Takratna predsednica je bila Monika Naglič. V kulturnem društvu deluje več sekcij in sicer odrasla igralska skupina, otroška igralska skupina, Ljudski pevci iz Kunigunde in članice ročnih del - ustvarjalke s Pohorja. Skozi sedemdeset letno zgodovino se je v društvu zvrstilo veliko število posameznikov, ki so v krajšem ali daljšem času delovanja v društvu pustili svojo sled. Vseh se verjetno ne bomo mogli spomniti, saj uradnega podatka o vseh, ki so delovali v društvu ni. Na prireditvi, ki smo jo izvedli 7. 2. 2016 ob obletnici kulturnega društva smo predstavili delovanje društva skozi 70 let. Zgodovino društva smo strnili v brošuri »KULTURNO DRUŠTVO JANEZ KOPRIVNIK GORENJE 1946 – 2016«. V programu so se predstavile vse sekcije, ki so delujoče v društvu. Odrasla gledališka skupina je odigrala odlomek veseloigre Franca Straicherja »KAM IZ ZADREGE«, Ljudski pevci iz Kunigunde so nam odpeli nekaj ljudskih pesmi. Luka Dečar je namesto gledališkega teksta zaigral na diatonično harmoniko, članice ročnih del pa so pripravile razstavo svojih izdelkov. Na nas se je spomnil tudi Anton Gričnik, ki nam je ob sedemdeset letnici delovanja napisal pesem. V naši družbi je bila še Breda Slapnik, vodja Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti izpostave Slovenske Konjice, ki je skupaj s predsednico kulturnega društva Tatjano Grabrovec podelila priznanja za dolgoletno delo članom kulturnega društva. Prejemniki priznanj so bili Monika Naglič, Manja Črešnar,  Ivan Črešnar, Boris Podgrajšek, Frančiška Smrekar, Emil Mumel, Olga pančič, Jure Obrovnik,  Ivan Hren, Feliks Hrovat, Mirko Draksler, Jože Draksler. Na prireditvi je kulturno društvo prejelo kar dve priznanji za dolgoletno delo na področju kulture. Enega je podelila Breda Slapnik s strani Javnega sklada za kulturne dejavnosti, drugega pa s strani Občine Zreče, podžupan Drago Šešerko. Skozi sedemdeset letno zgodovino smo se vedno trudili skrbeti za pestro kulturno dogajanje na Gorenju pri Zrečah. Predstave in prireditve so bile vedno dobro obiskane in upamo, da bo tako še naprej.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO JANEZ KOPRIVNIK GORENJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!