Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine počasi oslabele. Oblaki se bodo trgali. Še bo nastalo nekaj ploh, predvsem na vzhodu so možne tudi nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 15 do 21, na vzhodu do 23 °C.
9°C | 24°C
sreda, 23.05.2018
12°C | 26°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 24°C
petek, 25.05.2018
13°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jurijeva nedelja na Skomarju


KULTURA

| |
18.05.2016      18:46
A A

Jurijeva nedelja na SkomarjuSkomarje, cerkev  sv. Lamberta (foto:Martin Mrzdovnik)
Skomarje, cerkev sv. Lamberta (foto:Martin Mrzdovnik)
Deli:

Skomarje, idilična vasica na južnem delu Pohorja, predstavlja z nadmorsko višino 944 m najvišje ležeče strnjeno naselje v Sloveniji.  Tukaj se je pred 225.  leti, 22. aprila,  rodil znani ljudski pesnik, Jurij Vodovnik.

Vsako leto, prvo nedeljo po 22. aprilu, Skomarjani praznujemo Jurijevo nedeljo, kar pomeni, da praznujemo rojstni dan našega pesnika. Letošnjo Jurijevo nedeljo smo praznovali 24. aprila  in dogodek smo, zaradi lepe obletnice, še prav posebej slovesno obeležili. Praznovanje smo pričeli ob 9. uri  s tradicionalnim Jurijevim pohodom, nadaljevali ob 10. uri v Skomarski hiši s programom za najmlajše, kjer je Marika Kuzman Mihelčič predstavila svojo knjigo Pravljice na gumbke in vodila delavnico. V popoldanskem času je prav tako Marika Kuzman Mihelčič predstavila svojo knjigo odraslim, sledila je maša za Jurija Vodovnika, ki jo je s prelepo pridigo obogatil Anton Gričnik, ob 17. uri pa se je praznovanje končalo z zaključno prireditvijo v bivši šoli. Za program so poskrbeli Mladi Skomarjani, nastopili pa so še Skomarski cerkveni pevci in gostje iz Ožbalta, Ožbalški puobi. Po prireditvi so za druženje ob prigrizku in dobri kaplici poskrbeli člani folklorne skupine KUD Jurij Vodovnik Skomarje, župnik g. Stanko Krajnc, pridne gospodinje pa so vse počastile z odličnim domačim pecivom. Ob bogatem programu je dan kar prehitro minil, žal pa je dobro vzdušje pokvarilo slabo vreme, ki je gotovo tudi marsikaterega obiskovalca prestrašilo in pregnalo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO SKOMARJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!