Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
16°C | 28°C
torek, 22.07.2018
16°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
14°C | 29°C
petek, 26.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jurijeva nedelja na Skomarju


KULTURA

| |
18.05.2016      18:46
A A

Jurijeva nedelja na SkomarjuSkomarje, cerkev  sv. Lamberta (foto:Martin Mrzdovnik)
Skomarje, cerkev sv. Lamberta (foto:Martin Mrzdovnik)
Deli:

Skomarje, idilična vasica na južnem delu Pohorja, predstavlja z nadmorsko višino 944 m najvišje ležeče strnjeno naselje v Sloveniji.  Tukaj se je pred 225.  leti, 22. aprila,  rodil znani ljudski pesnik, Jurij Vodovnik.

Vsako leto, prvo nedeljo po 22. aprilu, Skomarjani praznujemo Jurijevo nedeljo, kar pomeni, da praznujemo rojstni dan našega pesnika. Letošnjo Jurijevo nedeljo smo praznovali 24. aprila  in dogodek smo, zaradi lepe obletnice, še prav posebej slovesno obeležili. Praznovanje smo pričeli ob 9. uri  s tradicionalnim Jurijevim pohodom, nadaljevali ob 10. uri v Skomarski hiši s programom za najmlajše, kjer je Marika Kuzman Mihelčič predstavila svojo knjigo Pravljice na gumbke in vodila delavnico. V popoldanskem času je prav tako Marika Kuzman Mihelčič predstavila svojo knjigo odraslim, sledila je maša za Jurija Vodovnika, ki jo je s prelepo pridigo obogatil Anton Gričnik, ob 17. uri pa se je praznovanje končalo z zaključno prireditvijo v bivši šoli. Za program so poskrbeli Mladi Skomarjani, nastopili pa so še Skomarski cerkveni pevci in gostje iz Ožbalta, Ožbalški puobi. Po prireditvi so za druženje ob prigrizku in dobri kaplici poskrbeli člani folklorne skupine KUD Jurij Vodovnik Skomarje, župnik g. Stanko Krajnc, pridne gospodinje pa so vse počastile z odličnim domačim pecivom. Ob bogatem programu je dan kar prehitro minil, žal pa je dobro vzdušje pokvarilo slabo vreme, ki je gotovo tudi marsikaterega obiskovalca prestrašilo in pregnalo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO SKOMARJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!