Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmečke žene iz Oplotnice v Bezini


NOVICE

| |
03.10.2016      16:53
A A

Kmečke žene iz Oplotnice v BeziniDeli:
Društvo kmečkih žena je pridno društvo v vseh občinah in smo nanje zelo ponosni, saj nas vedno presenetijo z mnogimi dobrotami na vseh prireditvah. In, ker zelo rada omenim, da ne poznam občinskih meja se družimo na različne načine. Predsednico  kmečkih žena Oplotnice sem spoznala na morju na Pelješcu. Lansko leto je tam praznovala svoj rojstni dan, letos pa ni mogla na letovanje, ker se je pri delu v vinogradu poškodovala. Gips na nogi pove marsikaj. Tudi invalidski voziček je postal njen prijatelj. Toliko za uvod. Tokrat smo jo obiskali na njenem vsakoletnem delovnem mestu in to je v Bezini na prireditvi "Kožuhanje po starem". Kmečke žene iz Oplotnice so pomagale saditi koruzo, obdelovatI, sedaj tudi pobrati stroke...vse so seveda tudi okožuhale.
Z Martino Kapun sva jih presenetili - ravno so bile pri malici. Bilo je zelo zabavno. Harmonikar je tako vse skupaj popestril z glasbo poskočnih viž. Je pa ta dan sovpadel natanko pet let po odhodu Lojzeta Slaka. Dekleta so zapela, pa tudi mlajše so jim pomagale. Otrokom je bila zabave zelo všeč. Nekaj čez osemdeset članic prihaja ravno iz Oplotnice! Nastalo je tudi nekaj fotografij. Kmalu zatem je po Marijo prišel njen mož, ki je sicer Nemec in pravi da imata zaradi te poškodbe zdaj kup problemov.  Se bo že uredilo. Marija je dobrovoljček, pridna, delovna in ne bo dopustila, da ji poškodba pokvari vse tisto kar ima najraje in to je svoj drugi dom, kjer se veliko druži z vaščani.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.