Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
4°C
JUTRI
8°C
8°C
Oceni objavo

Ocenjevanje škode na zemljiščih, stavbah oziroma infrastrukturi nastale zaradi posledic neurja med 17. in 25. julijem 2023

Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje je izdala Sklep o pričetku ocenjevanja škode  na stvareh zaradi posledic neurja z dežjem, vetrom, zemeljskimi plazovi in poplavami med 17. in 25. julijem 2023. 
Škoda se ocenjuje v občinah, ki so določene v sklepu, torej tudi v občini Žiri.
Do sedaj nismo prejeli nobene prijave škode na objektih ali zemljiščih, niti nismo imeli posebnih stroškov intervencij.
Vse lastnike objektov in zemljišč, na katerih je nastala škoda pozivamo, da do 14.8.2023 na naslov Občina Žiri, Loška cesta 1, 4226 Žiri oz. po e pošti obcina.ziri@ziri.si  pošljejo vlogo za oceno nastale škode. Škoda se ocenjuje na obrazcih 1, 3, 4 in 5, ki so priloga Uredbe o metodologiji ocenjevanja škode in jih je mogoče pridobiti na sledeči povezavi: https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2003-01-3224/uredba-o-metodologiji-za-ocenjevanje-skode
 

Oglejte si tudi