Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
-1°C
JUTRI
12°C
-2°C
Oceni objavo

Ob kulturnem prazniku smo se spomnili žirovskega pesnika Franca Kopača

V torek, 6. 2. smo v Žireh prešernovali ob spominu na žirovskega pesnika Franca Kopača, ki bi oktobra lani praznoval 70 let. Njegov spomin smo obudili z modrimi besedami dr. Antona Mlinarja, z drobci iz njegovega življenja in z njegovo poezijo. Slednja je v nas za zavibrirala z igralko in performerko Tino Skvarča ter z mladimi recitatorji. Široka področja njegovega življenja so duhovito predstavili njegovi prijatelji in sopotniki. Kopačevo ljubezen do glasbe pa so mladi glasbeniki pod vodstvom Draga Kramperška zložili v skladbi, ki sta ogreli publiko v dvorani. S prireditvijo smo se oddolžili obema pesnikoma in dostojno počastili kulturni praznik. 

Oglejte si tudi