Logo MojaObčina.si

Žalec

JUTRI
32°C
14°C
PON.
35°C
15°C
164

Treh junijskih krvodajalskih akcij se je udeležilo 239 krvodajalcev

Letošnjega junija je žalsko območno združenje Rdečega križa v sodelovanju s prostovoljci krajevnih organizacij Rdečega križa Prebold, Polzela in Vransko organiziralo kar tri krvodajalske akcije. V Hotelu Prebold se je akcije 9. junija udeležilo 84 krvodajalcev, v veroučni učilnici Župnije Polzela 22. junija 65 in Kulturnem domu Vransko 23. junija 90 krvodajalcev.

Ves čas se s transfuzijskimi službami dogovarjajo, katere krvne skupine potrebujejo v določenem trenutku. Krvodajalke in krvodajalci so po pozivu pripravljeni darovati kri, saj vedo, kaj pomeni pomagati nekomu, ki takoj potrebuje kri. Zelo so zadovoljni, ker se odzivajo na njihova SMS-povabila. Način vabljenja z SMS-i so obdržali iz koronskih časov, ko je bilo potrebno zagotavljati ustrezno število ljudi v prostoru, krvodajalcem pa naročila v transfuzijskih službah na točno uro odvzema odgovarjajo.

Naslednja krvodajalska akcija bo, v avli Doma II. slovenskega tabora Žalec, 27. julija, od 7. do 12. ure.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi