Logo MojaObčina.si
DANES
8°C
5°C
JUTRI
10°C
4°C
Oceni objavo

Kri je darovalo več mladih

Na letošnji prvi terenski krvodajalski akciji v prostorih Elektra Celje v Šempetru se je krvodajalske akcije 9. februarja udeležilo kar 78 krvodajalcev. Akcije se je udeležilo tudi več mladih, česar so v RKS – Območnem združenju Žalec še posebej veseli.
Akcija je bila tokrat izjemoma v petek, saj je bil dan prej Prešernov dan, ko smo bili prosti, v celjski transfuziji pa so za nujne operacije potrebovali kri krvnih skupin A+ in 0+. Da ne bi prihajalo do nepotrebnih krvnih zalog, ko krvi ne bi mogli uporabiti, v zadnjem času organizatorji območna združenja Rdečih križev sproti po potrebi v sodelovanju s transfuzijskimi centri vabijo krvodajalce krvnih skupin, ki jih takrat najbolj potrebujejo.

Naslednji terenski krvodajalski akciji na našem območju bosta marca; v veroučni učilnici Župnije Polzela 21. marca in v avli Doma II. slovenskega tabora Žalec 27. marca.

Oglejte si tudi