Logo MojaObčina.si

Žalec

DANES
27°C
12°C
JUTRI
24°C
11°C

Starejšim bomo krajšali čas z obiski in darili zaposlenih v Sicu in Robustu

Praznični čas mnogo starejšim ne prinese snidenja s sorodniki, zaradi česar so osamljeni. V tem obdobju se jih naši prostovoljci spomnijo in obiščejo. Z njimi poklepetajo o tem, kako vse drugače, boljše in lepše je bilo včasih in da nam je sodobni čas prinesel le hitenje in individualizacijo.

Kljub rednemu delu v podjetjih Sico in Robust so zaposleni z veseljem predpraznični prosti čas v decembru izkoristili za razmišljanja, kaj bi tokrat podarili starejšim. V velikih darilnih vrečkah so sladkarije, križanke, kape, šali, rokavice, kava in različni kozmetični izdelki. Ob tem sta podjetji  podprli našo organizacijo z donacijo sredstev za izvajanje humanitarne dejavnosti.

Marjan Volpe, direktor podjetja Sico in Marko Krajnc, direktor podjetja Robust sta povedala: »Naše sodelavce cenimo zaradi predanosti delu in hitre odzivnosti, ko je treba pomagati. Dobro se zavedajo, da leta hitro tečejo in bodo tudi oni kmalu naši upokojenci, ki bodo veseli obiskov.«

Skrb za starejše je ena izmed poglavitnih nalog prostovoljcev krajevnih organizacij Rdečega križa. Za njih pripravljajo srečanja v gostinskih lokalih in kulturnih domovih ter jih obiskujejo v lastnih domovih in domovih za starejše.

Pavla Artnik, predsednica RKS – OZ Žalec, je dejala: »Srečanj starejših zaradi epidemije že drugo leto ne organiziramo, zato so pogosti obiski, ko upoštevamo zaščitne ukrepe, in daljši telefonski pogovori med starejšimi, zelo dobro sprejeti, saj jim s tem popestrimo predolge dneve. Z veseljem jim bodo naši prostovoljci povedali, da na njih mislijo zaposleni v Sicu in Robustu in jim prenesli iskrene želje, da naj bo leto 2022 zdravo in naj čas bolj počasi teče.«

Pavla Artnik se je obema direktorjema zahvalila za izvedbo že tradicionalne akcije in podprla dobro vzpostavljeno delovno okolje podjetij, kar prinaša zadovoljstvo zaposlenih, ki se, tako kot podjetji, zavedajo družbene odgovornosti.

Velik pomen ima letos sprejet Zakon o dolgotrajni oskrbi, ki bi pri starejših, poleg tega da bi dlje časa ostajali doma, z obiski različnih služb (prostovoljec za družabništvo, fizioterapevt, psiholog, socialna delavka, delovna terapevtka in kineziolog), med drugim tudi premagovali njihovo osamljenost.  Artnikova je še dodala: Takšne celovite socialno-zdravstvene storitve bi zagotovo izboljšale kakovost prebivanja ljudi v lokalni skupnosti.«

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi