Logo MojaObčina.si

Zagorje ob Savi

DANES
21°C
11°C
JUTRI
20°C
12°C

Teden gibanja - MOVE Week

Približuje se tradicionalna mednarodna akcija Teden gibanja - MOVE Week, ki letos poteka od 28. maja do 3. junija, ki bo številnim rekreativcem ponudil pester nabor brezplačnih športnih aktivnosti v različnih krajih v Sloveniji in drugod po svetu.

Vseevropski projekt je del mednarodne kampanje Sedaj se gibljemo - NowWeMove, ki poteka pod okriljem Mednarodne zveze za šport in kulturo (ISCA). Namen kampanje je ozavestiti širši krog ljudi o pomembnosti redne telesne vadbe ter jih aktivno vključiti v šport, rekreacijo in gibanje.

Cilj akcije Teden gibanja - Move week je širša evropska promocija koristi in pozitivnih učinkov gibanja in redne udeležbe na športnih aktivnostih. Projekt je bil prvič izveden leta 2012. Že v prvem letu je organizatorjem uspelo povezati več sto društev in posameznikov iz 15 držav. V Evropi in Južni Ameriki vsako leto sodeluje in uživa v gibanju več kot 3,4 milijonov ljudi na skupno več kot 14.000 dogodkih, želja pa je spodbuditi množični šport in do leta 2020 za vsakodnevno gibanje navdušiti preko milijon posameznikov. Športna unija Slovenije je tudi letos nacionalni koordinator akcije, ki bo potekala po vseh Evropskih državah med 28.05. in 3.6.2018. V teh dneh bodo lokalne športne organizacije občanom ponudile raznovrstne brezplačne športne aktivnosti in vadbe. Trenutno je vključenih že preko 650 dogodkov po vsej Evropi, registracija lokalnih dogodkov je na povezavi PRIJAVA še vedno odprta za organizacije in posameznike, ki želijo sodelovati v mednarodni akciji Move week.

V Sloveniji osrednji dogodek akcije Teden gibanja predstavlja eden največjih športno humanitarnih projektov na slovenskih tleh, humanitarni projekt 10 krogov za 10 nasmehov, kjer bodo člani športno humanitarnega društva Vztrajaj - Never Give Up v 10 različnih mestih tekli za 10 družin, ki so se znašle v nezavidljivem položaju in potrebujejo našo pomoč. Dogodek bo potekal od 25.5. do 3.6.2018, vsak dan od 16. do 20. ure, v enem izmed krajev:

25.5.2018

TRBOVLJE, NOGOMETNI STADION RUDAR
26.5.2018

TREBNJE, ŠPORTNI PARK TREBNJE 

27.5.2018

TOLMIN, ŠPORTNI PARK BRAJDA

28.5.2018

RAVNE NA KOROŠKEM, NOGOMETNI STADION RAVNE    

29.5.2018

KOPER, ATLETSKI STADION BONIFIKA    

30.5.2018

ŠKOFJA LOKA, STADION ŠKOFJA LOKA    

31.5.2018

LJUTOMER, ŠPORTNI PARK LJUTOMER   

1.6.2018

PTUJ, STADION PTUJ

2.6.2018

RADOVLJICA, STADION OŠ A.T.LINHARTA RADOVLJICA

3.6.2018

LJUBLJANA-TACEN, STADION POLICIJSKE ŠOLE TACEN

Lansko leto so preko donacij udeležencev, podjetij in dražbe dresov slovenskih vrhunskih športnikov zbrali malo več kot 20.000€. Teka se je udeležilo skoraj 2000 posameznikov, v vsakem kraju pa je sodelovalo kar nekaj društev in organizacij, ki so popestrili dogajanje.

Več o mednarodni akciji Move week si lahko preberete na povezavah: http://moveweek.eu/ in http://www.nowwemove.com/

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi