Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Šola za starše na Vrhniki


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
17.10.2014      11:01
A A

Šola za starše na Vrhniki


Z mesecem novembrom bomo v okviru ZD Vrhnika pričeli z izvajanjem programa Šole za starše. Že nekaj časa smo imeli željo po realizaciji le- tega. Sedaj smo z novimi kadri in voljo dobili zagon in tako potrditev, da to izpeljemo.


Deli:

Šola za starše je velikega pomena za normalen potek nosečnosti in poroda ter za pravilno nego in razvoj dojenčka. Udeležila naj bi se je vsaka nosečnica skupaj s partnerjem vsaj v prvi nosečnosti. Nosečnica, par, ženska ali moški se v obdobju nosečnosti srečujeta z velikimi spremembami, zato potrebujeta informacije, določena znanja pa tudi vzpodbudo in pogum. Za vse to se bomo z veseljem potrudili v Šoli za starše na Vrhniki.

Osnovna ideja je, da bomo dvakrat letno izvajali Šolo za starše. Za enkrat bo to v jesenskem in nato še v spomladanskem času. Kasneje bomo, glede na potrebe, tečaj pripravili tudi večkrat letno.
Šolo za starše bomo vodile diplomirane medicinske sestre/babice skupaj z ginekologinjo, zobozdravnikom, med. sestro s področja zobne preventive, zdravnikom nujne medicinske pomoči,  povabili pa smo tudi strokovnjakinjo in ob enem utemeljiteljico in ustanoviteljico pedokinetike Andrejo Semolič prof.šp.vzg.

Predavanja bodo potekala v Cankarjevi knjižnici na Vrhniki, in sicer v Grabeljškovi dvorani, ki se nahaja v 1. nadstropju. Strnili smo jih v sklop štirih predavanj po dve šolski uri. Začeli bomo v torek 11.11.2014 in se do petka 14.11.2014 videvali vsak dan med 17.00 in 18.30.


Bodoče starše želimo seznaniti z nosečnostjo, porodom in poporodnim obdobjem, z nego in prehrano novorojenčka, posebej imamo predvideno predavanje o dojenju, o preventivi v zobozdravstvu nosečnic in otrok, kdaj z novorojenčkom k urgentnemu zdravniku, o pomenu telesne aktivnosti v nosečnosti in na sploh, ter o gibalnem razvoju otroka, pa še in še bi lahko naštevala.
Naš cilj je vsem vam, ki pričakujete novega družinskega člana, ponuditi kraj, kjer se boste počutili varno in sprejeto in kjer boste obdani z ljudmi, ki vam lahko pomagajo z znanjem in nasveti ter ljudmi, ki korakajo po isti poti. Potrudili se bomo in vam ponudili čim več znanja, napotkov in izkušenj za »novo življenjsko obdobje«.

Petra Šest Pleško, dipl.m.s.                                                                                                     (patronaža Vrhnika)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.