Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
12°C
-1°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli

Gozdna Šola HOSTA - Naravni človek

JUTRANJA VADBA ZA TELO IN DUHA – NARAVNI ČLOVEK

 

Vrelec mladosti je zdravilo za tegobe časa, v katerem živimo. Vsakodnevna nega telesa in duha je nuja za zdravo mislečega in samostojnega človeka, ki odgovornost za svoj življenjski položaj jemlje v svoje roke. Redno vstopanje v dušni mir, nepopustljivo dramljenje telesa z gibom in dihom ter stanovitno negovanje zbranosti v sedanjem trenutku človeka slej ko prej prerodi. Ne le telesno, temveč tudi v miselni jasnosti, ki mu sloj za slojem razkriva zmote in utvare, v katerih je živel vse življenje in zaradi katerih mu je trpelo telo. Človek se je izgubil v informacijah, ki mu jih nudi ta svet. Izgubil je stik s seboj in s svojo naravnostjo. O sebi in o svetu razmišlja, namesto da bi ga doživljal in občutil. Izguba središča za občutenje človeka odreže od moči, ki je življenjska sila sama, ki v sebi nima besed, je le čista esenca moči v tem, kar se sedaj godi. Ponovna obuditev središča od človeka zahteva redno vstopanje v notranjo tišino in držanje zbranosti v sedanjem trenutku. Ko se teh trenutkov nabere toliko, da je človek sposoben bedeti toliko časa kolikor hoče, se v njem zgodi kvantni premik, ki ga ni moč opisati. Gre za dejanski spust energijskega središča iz glave v trebuh, iz razmišljanja o tem, kar se dogaja, v občutenje tega, kar je. Mojstri to stanje imenujejo videnje stvari takšne kot so. V tem stanju duha se ozdravi vsaka bolečina, razreši vsak problem, uvidi vsakršna zmota in premaga sleherna ovira na poti notranje rasti. CANKARJEV DOM VRHNIKA PON, TOR, SRE ob 6:30 (Potrebna sta dva uvajalna srečanja pred priključitvijo skupini)

 

GOZDNE URICE ZA PREDŠOLSKE OTROKE IN OSNOVNOŠOLCE

 

Gozd je velik učitelj sam po sebi. Gozd diha zelo počasi, njegov utrip je umirjen in dovolj je le biti v njem, da se navzamemo njegove kakovosti bivanja. A ravno ta – biti – je tisto, kar smo zaradi naporov vsakdana pozabili. Otrok s seboj v gozd prinese tudi svoj nemir in miselno neosvobojenost, zaradi katere ptiči ob njem utihnejo. Ko se enkrat v njem nabere dovolj gozdnih trenutkov spozna, kako bogat in lep je kraj okrog njega, ki ga prej ni opazil. Namesto, da slep in gluh za vse iz sebe izliva ogromno besed, zdaj tiho prisluškuje. To je kvaliteta gozdnega bojevnika, ki postane čuječ, pozoren, buden in moder. Modrost raste iz miru v njem, ne iz hrupa v njegovi glavi. Na Sv. Trojici na Vrhniki imamo parcelo, na kateri negujemo življenje zunaj in znotraj nas na kar se da neprisiljen način, spontano in situacijsko. Na tem 'otroškem arboretumu' bodo spomladi zacvetele prve narcise, astre, tulpe in druge cvetlice, ki smo jih posadili lani. Začeli smo z gradnjo naravne hišice, ki jo bomo poleti uporabili za nočitve na sobotnih taborih. Otrok s pozornim opazovanjem prebudi v sebi sposobnost samo-učenja, ki ga miselno osamosvaja. Gozdne urice so namenjene temu, da otrok zadiha, da v sebi išče načine, kako priti do odgovora ali do uresničitve zamisli. Samoniklo in brez ponavljanja za nekom otrok postaja ustvarjalen in zadovoljen s seboj. Preko raznih del in iger spozna, kaj ga veseli in v čem se najde.   Vsak torek od 14h do 16h. Možen prevzem otroka.

 

INFO Društvo HOSTA Marjetka Oblak  031 481 014 hosta.delavnice@outlook.com

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!