Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne precej jasno, popoldne pa spremenljivo oblačno. V notranjosti bodo nastajale nevihte, nekatere bodo tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
17°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 10h
Danes popoldne bodo v notranjosti nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
17°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Gozdna Šola HOSTA - Naravni človek


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
23.01.2017      9:57
A A

Gozdna Šola HOSTA - Naravni človekDeli:

JUTRANJA VADBA ZA TELO IN DUHA – NARAVNI ČLOVEK

 

Vrelec mladosti je zdravilo za tegobe časa, v katerem živimo. Vsakodnevna nega telesa in duha je nuja za zdravo mislečega in samostojnega človeka, ki odgovornost za svoj življenjski položaj jemlje v svoje roke. Redno vstopanje v dušni mir, nepopustljivo dramljenje telesa z gibom in dihom ter stanovitno negovanje zbranosti v sedanjem trenutku človeka slej ko prej prerodi. Ne le telesno, temveč tudi v miselni jasnosti, ki mu sloj za slojem razkriva zmote in utvare, v katerih je živel vse življenje in zaradi katerih mu je trpelo telo. Človek se je izgubil v informacijah, ki mu jih nudi ta svet. Izgubil je stik s seboj in s svojo naravnostjo. O sebi in o svetu razmišlja, namesto da bi ga doživljal in občutil. Izguba središča za občutenje človeka odreže od moči, ki je življenjska sila sama, ki v sebi nima besed, je le čista esenca moči v tem, kar se sedaj godi. Ponovna obuditev središča od človeka zahteva redno vstopanje v notranjo tišino in držanje zbranosti v sedanjem trenutku. Ko se teh trenutkov nabere toliko, da je človek sposoben bedeti toliko časa kolikor hoče, se v njem zgodi kvantni premik, ki ga ni moč opisati. Gre za dejanski spust energijskega središča iz glave v trebuh, iz razmišljanja o tem, kar se dogaja, v občutenje tega, kar je. Mojstri to stanje imenujejo videnje stvari takšne kot so. V tem stanju duha se ozdravi vsaka bolečina, razreši vsak problem, uvidi vsakršna zmota in premaga sleherna ovira na poti notranje rasti. CANKARJEV DOM VRHNIKA PON, TOR, SRE ob 6:30 (Potrebna sta dva uvajalna srečanja pred priključitvijo skupini)

 

GOZDNE URICE ZA PREDŠOLSKE OTROKE IN OSNOVNOŠOLCE

 

Gozd je velik učitelj sam po sebi. Gozd diha zelo počasi, njegov utrip je umirjen in dovolj je le biti v njem, da se navzamemo njegove kakovosti bivanja. A ravno ta – biti – je tisto, kar smo zaradi naporov vsakdana pozabili. Otrok s seboj v gozd prinese tudi svoj nemir in miselno neosvobojenost, zaradi katere ptiči ob njem utihnejo. Ko se enkrat v njem nabere dovolj gozdnih trenutkov spozna, kako bogat in lep je kraj okrog njega, ki ga prej ni opazil. Namesto, da slep in gluh za vse iz sebe izliva ogromno besed, zdaj tiho prisluškuje. To je kvaliteta gozdnega bojevnika, ki postane čuječ, pozoren, buden in moder. Modrost raste iz miru v njem, ne iz hrupa v njegovi glavi. Na Sv. Trojici na Vrhniki imamo parcelo, na kateri negujemo življenje zunaj in znotraj nas na kar se da neprisiljen način, spontano in situacijsko. Na tem 'otroškem arboretumu' bodo spomladi zacvetele prve narcise, astre, tulpe in druge cvetlice, ki smo jih posadili lani. Začeli smo z gradnjo naravne hišice, ki jo bomo poleti uporabili za nočitve na sobotnih taborih. Otrok s pozornim opazovanjem prebudi v sebi sposobnost samo-učenja, ki ga miselno osamosvaja. Gozdne urice so namenjene temu, da otrok zadiha, da v sebi išče načine, kako priti do odgovora ali do uresničitve zamisli. Samoniklo in brez ponavljanja za nekom otrok postaja ustvarjalen in zadovoljen s seboj. Preko raznih del in iger spozna, kaj ga veseli in v čem se najde.   Vsak torek od 14h do 16h. Možen prevzem otroka.

 

INFO Društvo HOSTA Marjetka Oblak  031 481 014 hosta.delavnice@outlook.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.