Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 11h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Že dolgo niso prejeli toliko vzpodbudnih ocen...


TURIZEM

| |
05.08.2015      13:58
A A

Že dolgo niso prejeli toliko vzpodbudnih ocen


Vrhnika, 5. avgust – V današnji Dnevnikovi prilogi je na štirih straneh obdelana turistična podoba Vrhnike, ki je dosegla visoke ocene, malce je pošepala le na področju gostinske ponudbe. Dnevnikovo izvidnico sestavljajo nenapovedani tuji in domači gostje ter Dnevnikova turistična ekipa.


Deli:

Zgovorni Rusinji sta se mudili na Vrhniki v preteklih dneh, ko vreme ni bilo najboljše, kljub temu sta Vrhniko zapustili s prijetnimi vtisi. Za prvega je poskrbela spletna stran VisitVrhnika.si, s katero upravlja Zavod Ivana Cankarja Vrhnika, ki je po njunem pregledna in ponuja veliko informacije. Nekaj manj lepih besed sta našli za hotel, ki po njunem glede na ceno ponuja veliko manj kot tovrstni hoteli v prestolnici. Oglasili sta se v TICu, kjer ju je presenetila tamkaj zaposlena z lepo in pravilno angleščino ter ustrežljivostjo. Po obisku v Tehniškem muzeju Slovenije sta se odpravili v sosednjo gostilno, kjer sta bili navdušeni nad hrano, zlasti nad lokalno jedjo – sirovimi štruklji, malo manj pa nad mrzlim vinom. Obiskali sta še Pivovarno Human Fish, za katero sta našli same pohvalne besede ter gostilno pri cerkvi na Hribu, od katere pa se nista poslovili s tako dobrimi vtisi. Zmotila ju je zelenjava z vrečke in neodzivnost osebja, presenetila (pozitivno) pa jih je velikost porcij. V sklepnem delu sta obiskali še Cankarjevo spominsko hišo, kjer ju je vodička po njunih lastnih besedah naravnost očarala, in cerkev na sveti Trojici, kjer so ju zmotile zaprta vrata. V zaključnem delu opisa izleta sta zapisali, da sta bili nad Vrhniko prijetno presenečeni in da ju priporočata za enodnevni izlet.
Vrhniko sta obiskala tudi zakonca iz Mozirja, ki sta v TIC naletela na prijaznega fanta, ki jima je povedal vse o Vrhniki in usmeril. Spominki so privlačni, ne predragi, sta še zapisala. Ogledala sta si tehniški muzej, nad katerim sta bila navdušena, ravno tako nad Cankarjevo spominsko hišo in vodenjem v njej. Nekoliko ju je razočarala gostilna pri cerkvi, ki sta jo zaradi neodzivnosti osebja zapustila še pred naročilom, prav tako sta zapustila z nekoliko grenkim priokusom gostilno na Gradišču, ki ni stregla vrhniških sirovih štrukljev, ker naj bi bili za ta letni čas pretežka hrana.

Etnolog Janez Bogataj je bil nad Vrhniko prijetno presenečen, ker ta po odhodu jugoslovanske armade, po njegovem, doživlja vsebinski razcvet. »Iskreno priznam, da sem bil ob prebiranju vtisov in ocen tokratnih izvidnic zares dobre volje, saj ocene že dolgo niso bile tako podobne in predvsem pozitivne, razen nekaterih podrobnosti.« Bogataj ni mogel mimo kritike, da gostinci ne strežejo vrhniških štrukljev, saj so po njegovem tudi dunajski zrezki težka jed, pa jih še vedno najdemo v meniju. Pogreša tudi več inovativnih turističnih proizvodov v povezavi z reko.
Marjana Grčman, urednica TV oddaje Na lepše, je zapisala, da se ZIC Vrhnika zelo trudi, da bi turistični cilj s svojo ponudbo in kulinariko postal bolj prepoznaven. Pohvalila je ponudbo spominkov, pogreša pa več zgodovinskega turizma.
Primož Žižek iz podjetja E-laborat pa je pod lupo vzel predvsem turistično spletno stran Vrhnike: www.visitvrhnika.si. Zapisal je, da gre za spletno mesto, na katerega so turistični delavci lahko upravičeno ponosni oziroma po njegovem je spletna stran za slovenske razmere v svoji branži presežek.

 

Gašper Tominc

                             
Plusi
- Cankarjeva hiša in vodnica
- TIC
- pivovarna, Tehniški muzej Slovenije
- prijazni in odprti ljudje

Minusi
- nekateri odpiralni časi

91/100 – tako je Rusinja ocenila Vrhniko
1. Urejenost, videz kraja, čistoča: 9
2. Promet, javni prevoz, kažipoti, označevanje znamenitosti: 8
3. Namestitev: 7
4. Kulinarična ponudba (lokalne jedi, lokalna pijača): 10
5. Ponudba kulturnih vsebin (na dan obiska in nasploh): 8
6. Ponudba športnih dejavnosti, rekreacija, zabave: 10
7. Ponudba na področju spominkov, kaj lahko obiskovalec kupi: 10
8. Spletne strani kraja in znamenitosti: 10
9. TIC – odpiralni čas, profesionalnost, prijaznost: 10
10. Gostoljubnost, splošni vtis: 9

Vrstni red po deseti izvidnici (do konca so še štiri)
1. Radovljica / 91
2. Vrhnika / 91
3. Kostanjevica na Krki / 87
3. Vojnik / 87
5. Slovenska Bistrica / 82
6. Sežana / 78
7. Semič / 74
8. Prevalje / 72
9. Kanal ob Soči / 64
10. Ljubljana / 62
11. Hrastnik / 48
12. Ankaran / 46


Priloge:
Neznan tip datoteke
Članek v časniku Dnevnik - "Mesto pod klancem, kjer diši po kavi"
45294_dnevnik_clanek_dnevnikova_izvidnica.jpg (23,38 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRANSFORMERJI: ZADNJI VITEZ 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.