Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vrhniški upokojenci v Rovinj in okolico


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
14.06.2014      18:18
A A

Vrhniški upokojenci v Rovinj in okolicoDeli:

Vroč in soparen dan se nam je obetal za naš izlet proti Rovinju. Z vsakim naslednjim postankom je bilo bolj vroče, ko smo stopali iz prijetno hladnega avtobusa. Vozili smo se po obalnih krajih od Umaga proti Limskem zalivu in tisti, ki že nekaj časa niso potovali tod,so ugotavljali, da se je spremenila podoba krajev. Nove gradnje,  novi rondoji in urejenost, skratka Istra se močno razvija in živi od letnega turizma.

 

Zapeljali smo se v Limski zaliv, pričakovali kavico ali pijačo in se kaj kmalu odpeljali naprej  proti Rovinju, ker ni bilo odprto še nobeno gostišče. Limski fjord je 9 km dolg potopljeni del Limske doline, od tam dalje pa ostaja  suha dolina, ki se zajeda globoko v Istro.

 

V Rovinju nas je čakal lokalni vodič, ki nas je popeljal po mestu in na vzpetino k cerkvi sv. Eufemije, od koder je lep razgled na mesto in otoke. Rovinj velja za eno najlepših istrskih mest. Zanimivo je staro mestno jedro, veliko je zgodovinskih znamenitosti iz ilirskih, rimskih in beneških časov, pa lepi parki in obilo raznih ponudb in ogledov privablja turiste. Domačini se že krepko pripravljajo na turistično sezono, ravno ta dan pa so z navdušenjem čakali nogometno tekmo z Brazilijo. Tovarna cigaret še vedno prinaša mestu kar veliko denarja. Čas je bil še za osvežilno pijačo ali sladoled, ker je bilo zares vroče.

 

Na poti proti notranjosti Istre so se začeli kopičiti oblaki in med močnim nalivom smo iz avtobusa opazovali mestece Motovun, ki je zgodovinska in izletniška točka, poznana pa tudi po filmskem festivalu. V Istrskih toplicah smo si napolnili želodce, zadihali v svežini in prisluhnili predstavitvi njihovega hotela in vseh dejavnosti, ki jih ponujajo gostom. Kot pravijo, želijo ponuditi gostom vse, kar je naravnega, zdravilni izvir naravne mineralne vode pa je bogat z žveplom in pomaga pri zdravljenju revme.

 

Še postanek v Buzetu smo naredili in vzpon nekaterih na ogled starega dela mesta s cerkvijo in lepim razgledom po okolici. Tu stoji ohranjen eden najlepših istrskih vodnjakov.

 

Ob sproščenem klepetu, zahvalah in pohvalah vodniku Bojanu in vozniku, smo bili dokaj kmalu na Vrhniki.

 

Zapisala: Ivanka Sluga    

Foto: Janez Cerk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.