Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 7°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
6°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
5°C | 9°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vrhniški upokojenci obiskali zeleno dolino in ......


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
27.04.2017      12:45
A A

Vrhniški upokojenci obiskali zeleno dolino in Knežje mestoDeli:

Upokojenci z Vrhnike smo se odpravili  v Celje v zgodovinsko mesto in pa v Žalec, ki je središče hmeljarstva ali zelenega zlata.

Mesto Celje najpogosteje povezujemo z imenom Knežje mesto, ker so celjski plemiški gospodje mestu v zgodovini pustili največji pečat. Temelje pa so pred njimi pozidali Kelti in Rimljani in že dali mestu osnovo za razvoj.

Celje je mesto, ki privlači z zgradbami, različnimi legendami, bogato zakladnico zgodovine in kulture in je mesto s sodobnim urbanim utripom, lepo urejeno in tretje največje v državi.

Obisk Starega gradu in domovanje grofov Celjskih nam je s starodavnimi zgodbami prikazal kustos. Grad je eden največjih srednjeveških kompleksov pri nas, vzdrževan, razgled z gradu na Celje in sotočje rek Voglajne in Savinje pa je lep.

Sledil je voden ogled po starem mestnem jedru. Odkrivali smo bogato stavbno dediščino: pri Celjskem domu sredi trga  stoji bronasta skulptura pisateljice in popotnice Alme Karlin, pred Narodnim  domom skulptura fotografa Pelikana, pri cerkvi na Slomškovem trgu kip Antona Martina Slomška, v Stari grofiji je videti poslikan strop in še in še.

Šli smo tudi globlje v mesto »v mesto pod mestom«. V arheološkem razstavišču Celeia nas  je v kleti Knežjega dvora presenečala predstavitev ostankov rimske Celeie. Sodobno, lepo in vredno ogleda. Knežji dvor se počasi obnavlja z evropskimi sredstvi. Na temo Celjskih se tu odvija vrsta kulturnih in drugih dogodkov čez leto, v njem pa je tudi stalna razstava Grofje celjski.

Presenečalo pa nas je tudi vreme.  Po dobrem kosilu bi se kako prilegel vrček piva iz fontane v Žalcu, pa žal ni bilo veliko interesentov za pitje in pokušino šestih vrst piva, kajti veter  in mraz sta nas hitro pospremila nazaj v avtobus in proti domu.

Zapisala Ivanka Sluga

Fotografije:  Željko Jadanič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 464
Izšla: 05.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.