Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
16°C
2°C
JUTRI
18°C
2°C
Deli
6203

Argonavtski festival odprli z dalmatinsko glasbo

Vrhnika, 14. junij – Zdi se, da je vreme vedelo, da bo na Vrhniki potekalo odprtje Argonavtskega festivala, kajti postreglo je z najtoplejšim dnevom v letu. Prijetne večerne temperature so tako še dodatno pomagale vzbuditi toplo mediteransko vzdušje, ki so mu pot tlakovale dalmatinske melodije. Organizator festivala, Zavod Ivana Cankarja Vrhnika, se je namreč odločil, da nekoliko spremeni večletno rutino, ko so nastopale različne komorne zasedbe ali solo pevci ter v goste povabi dalmatinske klape: Mali Grad iz Kamnika, Kampanel iz Zagreba in Šufit iz Splita. Smela odločitev v katero so nekateri dvomili, se je izkazala za pravilno, kajti na odprtju se je zbralo okoli dva tisoč ljudi – kot še nikoli doslej. Program uradnega odprtja sta suvereno izpeljala stara znanca vrhniškega odra: humorista Juš Milčinski in Rok Bohinc, zbrane pa je nagovoril tudi župan Daniel Cukjati. Slabo uro trajajoči uradni del so župan Cukjati in gosta iz pobratenega Gonarsa ter prijateljske Grčije zaključili s prižigom argonavtskega ognja. Po uradnem delu so se lahko obiskovalci še dolgo v noč veselili ob milih zvokih večno zimzelenih dalmatinskih melodij.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi