Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zimzeleni na pohodu iz Kočevja na Jelenov ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
12.05.2016      21:58
A A

Zimzeleni na pohodu iz Kočevja na Jelenov studenecBrez skupinske slike seveda ni šlo
Brez skupinske slike seveda ni šlo
Deli:

Opremljeni za vsakršno vreme in dobre volje smo se Zimzeleni vkrcali v avtobus z željo, da bomo kljub vsem čudnim napovedim imeli prijeten dan. Ko smo se bližali Velikim Laščam,  nas je naš vodič Milan seznanil s potekom pohoda in omenil, da se prav ta čas (10. maja) na 140-to obletnico rojstva našega pisatelja Ivana Cankarja vozimo skozi dolino rojstnih krajev nekaterih naših pomembnih pisateljev (Trubar, Levstik, Stritar).

V spomin na ta dan nam je naša Elica prebrala Cankarjevo črtico »Enajsta šola, bog s teboj«, v kateri je opisal svoje doživetje v prvem šolskem dnevu. Šele sedaj smo jo bolje doživeli kot v šolskih časih. Pod vtisom Cankarja smo si že močno želeli dišeče skodelice kave in res smo si jo privoščili ob prijetnem klepetu v Kočevju. Tam se nam je pridružil še Milanov znanec in pohodnik skupine Cekinčkov, Metod.

Med vožnjo med Ribnico in Kočevjem se je ponujalo par dežnih kapljic, kar je bilo vse v tem dnevu. Dokončno prebujeni smo takoj po Kočevju zapustili avtobus in se odpravili po strmejši gozdni  Kalanovi poti proti  Koči pri Jelenovem studencu v pogorju Stojna. Med premori smo si od  blizu ogledali nekatere že znane in neznane rastline: kopitnik, brstično konopnico, velecvetni salomonov pečat, naglavko, gnezdovnico itd. Med potjo smo videli nekaj mogočnih smrek in se veliko šalili med drugim tudi na račun medvedov, ki jih je v teh gozdovih kar precej. Zadovoljni smo bili, da se z njimi nismo srečali. Nekje proti zadnjemu delu poti do Koče pri Jelenovem studencu smo se razdelili na dve skupini. Ena je krenila za Metodom po gozdni strmejši poti, druga pa z Milanom po cesti.

Presenečeni smo bili, da smo šele ob hoji navzdol zagledali na zeleni jasi  Kočo pri Jelenovem studencu, ki je na nadmorski višini 850 m. Kočevski planinci jo upravljajo od leta 1953 in je bila večji del obnovljena v letu 2000. Sedaj je »družinam in okolju« prijazna koča. V koči nas je pričakala ogrevana jedilnica z okusno izdatno enolončnico in s prijaznima oskrbnikoma. Celo posušili smo si lahko prepotena oblačila.

Po prijetnem druženju in skupinskem fotografiranju pred kočo smo se zadovoljni podali po delno Grajski in Trimčkovi poti mimo nekaterih zanimivih oglednih točk, ki jih bomo kdaj drugič obiskali (razvalina gradu Fridrihštajn, Ledena jama, Mestni vrh z razglednim stolpom…). Pot navzdol je bila tudi dokaj strma, vendar nam je ob Karlijevih dovtipih hitro minila in že smo bili pri oranžnem lepotcu, s katerim nas je voznik Jože preko Sodražice, Cerknice in Logatca varno pripeljal domov.

Hvala Milanu in Elici za še eno lepo druženje.

Zapisala: Nataša, Janez Medic

Foto: Milan Jerman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
27.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRD OREH 2
27.10.2017 | Šole in vrtci
Kino Vrhnika: THOR: RAGNAROK
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MILICE 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.