Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
1°C
-5°C
Deli
1997

Zimzeleni na Ključu

Na pustni torek smo šli Zimzeleni na Ključ in po okoliških grebenih med dolinama Horjulščice in Gradaščice.

Začeli smo v Brezjah. Po vzponu po včasih nekoliko razmočeni stezi smo prispeli do Partizanskega doma na Ključu, v katerega okolici je imel med vojno oporišče Dolomitski odred in kjer se je večkrat boril z okupatorji. Po nekaj minutah nadaljnje hoje smo prispeli na vrh Ključa (610 m), od koder je med debli lepega hrastovega gozda razgled na eni strani po vrhovih Polhograjskih hribov, na drugo stran pa na Ulovko, Ljubljanski vrh in Krim.

Naprej nas je pot vodila po grebenu med horjulsko in polhograjsko dolino, v smeri proti Korenu nad Horjulom. Na prelazu Prošca na cesti med Zaklancem in Srednjo vasjo smo se obrnili nazaj in skozi gozd prišli do cerkve sv. Urha, ki jo obkrožajo lepo obnovljeni ostanki turškega tabora.

Po spustu v dolino smo zaključili izlet s praznovanjem okroglih obletnic naših dveh članov v gostilni v Brezjah.

Zapisal: Uroš Aleksić

Slike: Sonja Zalar Bizjak

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!