Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zasedanje v senci novega pravilnika


ŠPORT

| |
15.11.2012      15:27
A A

Zasedanje v senci novega pravilnika


Vrhnika, 13. november – Na letošnji skupščini je bilo govora večinoma o pravilniku za sofinanciranje športa, ki naj bi bil ključ za delitev sredstev v letu 2014. Predstavljeno je bilo opravljeno delo v preteklem in letošnjem letu, govora pa je bilo seveda tudi o občinskem denarju za šport. Vsi bi si ga želeli več, sploh ker naj bi bila za šport že več let namenjena ista vsota.


Deli:

Člani skupščine so že pred njenim začetkom prejeli poročilo o opravljenem delu v letu 2011 in v letošnjem letu, zato ga predsednica Športne zveze Vrhnika Irena Oblak na skupščini ni podrobneje predstavila. Člani so lahko med drugim razbrali iz poročila, da se vodstvo zveze redno srečuje na sestankih, zveza se povezuje tako lokalno kot regionalno s sorodnimi organizacijami, skrbi za obveščanje članov o novostih ter da vsako leto poskrbi za organizacijo prireditve »športnik Vrhnike«. Pri debati na dana poročila sta bili dve pripombi, in sicer glede skrhanega odnosa športna zveza in ZIC Vrhnika, do katerega je prišlo z novim vodtsvom športne zveze ter želja po natančnejši specifikaciji stroškov zveze.

Borut Fefer, ki je vodil delovno predsedstvo zveze, je zbrane obvestil, da si želi članstva v zvezi, ki trenutno šteje 26 članov (društev), še sedem novih društev. Njihovo članstvo bodo potrjevali na prvi prihodnji seji izvršnega odbora zveze. Prav tako je tudi še pojasnil, da višina članarine na klub ostane nespremenjena: 10 €.
Več debate pa je bilo glede novega pravilnika za sofinanciranje športa v Občini Vrhnika. Predlog, ki so ga pripravili na Zavodu Ivana Cankarja Vrhnika, je bil sicer že v obravnavi na občinskem svetu, vendar se je svet odločil, da se ga ne sprejme po hitrem postopku, marveč poskuša doseči na njegovo vsebino čim širši konsenz zainteresirane javnosti. Na skupščini niso bili vsi zadovoljni s predvidenim točkovanjem, res pa je tudi, kot so ugotavljali nekateri, da bo težko najti pravilnik, ki bo vse zadovoljiv. Smernice morebitnih sprememb naj bi podala javna razprava, ki je predvidena v zadnji polovici novembra, želja pa je tudi, da bi pripravljavec predloga po tem pripravil simulacijo izračunov.

Pogovor je nanesel tudi na višino sredstev, ki jih občina namenja športu. Po mnenju nekaterih so ta tri leta enaka, po mnenju drugih pa že šest let. Župan Stojan Jakin, ki je bil tudi prisoten na skupščini, je dejal, da so športniki lahko veseli, da nimajo celo manj sredstev, kajti zaradi krize so povsod zarezali v občinski proračun, le pri kulturi, športu in turizmu so sredstva pustili nespremenjena. (gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.