PON.
12°C
2°C

Vrhniški avtomobilist uspešen na prvi dirki sezone krožnih dirk

Lanski državni prvak krožnih dirk Boštjan Avbelj je nastopil na prvem dirkaškem vikendu na madžarskem Hungaroringu.
Boštjan Avbelj je v kategoriji TWC2 Renault Clio Cup slavil dvojno zmago za slovensko državno prvenstvo ter prvo in drugo mesto za evropski pokal ESET-V4. Po osvojenem prvem štartnem položaju je v prvi dirki vodil od štarta do cilja. V drugi dirki je vse kazalo na ponovitev rezultata, vendar pa je pokvarjena črpalka za gorivo Vrhničanu onemogočila boj za zmago.

Boštjan o dirki: Za nami je uspešen vikend, čeprav nam je avto zagodel z nekaj težavami. Do konca prve dirke se je vse odvilo v najlepšem redu. Že na kvalifikacijah sem osvojil najboljši štartni položaj, ter dirko vodil od starta do cilja. Pripeljal sem si lepo prednost in optimistično v istem ritmu začel z drugo dirko. Žal nam je tokrat ponagajala črpalka za gorivo, avto je najprej trokiral v daljših desnih ovinkih nato pa začel še ugašati. Vesel sem, da sem prišel do konca in osvojil drugo mesto(1. za državno prvenstvo). Ekipa je pripravila zelo dober dirkalnik, tokrat smo imeli okvaro, ki je ni moč predvideti. Predvsem bi se rad zahvalil za veliko podporo pokroviteljev iz občine Vrhnika in okolice; Prigo Brezovica, slaščičarna Berzo, 1A Dizajn, Kreativ talne označbe in Medijski Studio.

Naslednja dirka pokala ESET-V4 bo 13.-15.5. v Zeltwegu (Red Bull Ring), ki je mimogrede nam najbližja.