Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
32°C
19°C
JUTRI
29°C
19°C
16000

Vrhniška zastava na Tour de France

Tudi letos se je sredi julija Bojan Jesenovec z Vrhnike podal na najprestižnejšo in svetovno najbolj znano cestno kolesarsko dirko Tour de France. Spremljal je 14. etapo, ki je potekala v znamenju vzpona na sloviti najvišji francoski prelaz v Pirinejih Col du Tourmalet (2115 m). Kot je dejal sogovornik, se moraš za dobro navijaško mesto zagrebsti že teden dni pred samim dogodkom. Tako se je v Francijo odpravil 12. julija, čeravno je omenjena etapa potekala šele 20. julija. »Dogodek je enkratna izkušnja, kajti v dneh čakanja na dirko, se ljubitelji kolesarja veliko družimo. Sam sem vedno napravljen v slovenski dres, igram na harmoniko, stalno me spremljata slovenska in vrhniška zastava. Med številne tujce, za katere sem pravi eksot, saj Slovencev na tem delu Toura tako rekoč ni, razdelim na stotine promocijskega materiala Vrhnike in Slovenije,« pravi Jesenovec, ki se je tokrat v Pirineje odpravil v družbi s prijateljem. Slovito francosko dirko obiskuje že 15 let in ga vedno znova preseneča. »Škoda je, ker nimam promocijskega turističnega materiala v francoščini in španščini, kajti večina obiskovalcev je iz tega govornega območja. Letos sem dal tudi izjave za špansko in francosko televizijo ter tudi za našo slovensko.« Tokrat se je namestil 4 km pred ciljem ter vneto navijal, kjer pa na žalost ni uzrl Rogliča, saj na njej ni sodeloval. »Če bi kolesaril, bi bil pika na i mojemu kolesarskemu doživetju.«

Bojana je nekoliko kasneje vodila pot na povsem drug konec sveta, ki ni imel nobenega opravka s kolesarstvom: s kombijem se je odpravil do Bajkalskega jezera na vzhodu Rusije. O tem podvigu pa mogoče v kateri od naslednjih številk.

 

Gašper Tominc, foto: arhiv BJ

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi