Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vandrovke obiskale Zajamnike


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
07.10.2016      21:41
A A

Vandrovke obiskale ZajamnikeDeli:

Pa smo dočakali lep sončni torek, ko nas je pot vodila na Zajamnike. Na začetku so bili ti Zajamniki velika neznanka, marsikdo  od nas je prvič slišal za ta kraj. Spraševali  smo se, le kje to je  in kaj bomo videli in doživeli. Že v avtobusu pa nam je vodnik Milan pojasnil nekaj podrobnosti. Obvezna kavica v Gorjah in že se  nas je prijela živahnost in pričakovanje  nečesa novega.

Na Pokljuki smo izstopili   in se z Rudnega polja napotili v smeri Uskovnice. Kmalu na levi strani ceste smo opazili tablo z napisom za Zajamnike in planino Praprotnico. S ceste smo se spustili po nekoliko ožji poti navzdol do pašnikov, prek katerih smo hitro prispeli do vrtače, v kateri so  energijske  točke. Enaintrideset Vandrovk in dva Vandrovčka smo kar hitro izkoristili to pozitivno energijo in se namestili na te točke v želji, da se nas kaj prime.

Pot je bila prijetna in  nezahtevna.  Seveda smo se med potjo ustavljali, občudovali naravo in prisluhnili Milanu,  ki zna tako prijetno pripovedovati.

Višina 1257 m je višina prastare planine Zajamniki, kjer  pasejo predvsem govedo. Razprostira se na obrobju  Triglavskega narodnega parka.  Obdajajo jo  obsežni smrekovi gozdovi, vendar nam nudi lepe razglede na bližnje dvatisočake, Mišelj vrh, Debeli vrh, Tosc izza katerega se dviga Triglav, Veliki Draški vrh in Ablanco. Proti jugu se vidijo spodnje Bohinjske gore.

Planina ohranja svoj prvotni pastirski videz, zelo fotogenično »ulico« pastirskih hišic ali planšarskih hramov, ki so slikovito razporejeni vzdolž poti, kar je dragoceno izročilo kmečke kulture.

Veselje je bilo veliko, ko smo prispeli, pastirske kočice kot v pravljici, tišina, čist zrak in razgledi na vse strani. Ni čudno, da nekateri pravijo, da so Zajamniki balkon Pokljuke. Tudi Bohinjsko jezero se je videlo.

Vračali smo se po isti poti malo utrujeni, a  polni  novih vtisov. Kosilo na Zatrniku nas je okrepilo.

Še bi lahko pisala,a  fotografije tudi veliko  povedo. Hvala vodniku Milanu, ki nas je popeljal v ta za nas novi svet.

Zapisala: Šurca Fani

Foto: Šurca Fani in Jerman Milan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.